Košík

Název Typ Cena Počet Cena celkem
 
Celkem 0.00

Zavřít

Ohlasy klientů

Na této stránce naleznete ohlasy klientů, kteří absolvovali některou z mých speciálních sad. Někteří klienti svolili se zveřejněním svého plného jména a příjmení (někdy i místa bydliště), jiní si přáli zůstat v anonymitě. Nicméně všechny emaily mám uchované a u textů jsem upravoval pouze pravopis, interpunkci a další formální chyby. Osobní údaje zpracovávám v souladu se zákonem "GDPR".


 

Petr Třetina, lékaři překvapeni

Dobrý večer Tomáši,

omlouvam se,ze pisi po tak dlouhe dobe. Pred mesicem jsem byl na ocnim a injekci jsem nedostal! Precetl jsem jak pravym,tak i levym okem od tretiho radku ze spodu vsechna pismena a po vysetreni mi pan doktor rekl, ze mi injekci nedaji.

Ptal se me,co delam,ze mam takove vysledky a ja mu rekl o kure i o Vas a poslal me domu s tim,ze mi drzi palce a mam prijit za dva mesice.

Pekny vecer, Petr Třetina, Oslavany

 

Profesor RNDr Ivan Kraus DrSc. , výborná správa

Milý Tomáš ,

pri dnešnej kontrole zamýšlaný Avastín nebol podaný pre stabilný nález bez exudácie. Vľavo mekke drúzy t.č.bez presiaku. Najbližšia kontrola bude 22.10.2018. Pevne verím bez aplikácie Avastínu ,ktorý som definitívne odmietol.

Pokračujem v racionálnom stravovaní, s pravidelným cvičením očí aj tela. Stav pri čítaní sa udržuje stále na veľmi dobrej úrovni .Z tabule čítam všetko až na posledné 2-3 riadky. Mám stabilnú hmotnosť 69 kg.Budwig je moja veľmi obľúbená večera.

Som šťastný, že to má dobré smerovanie.

S úprimnou vďakou srdečne pozdravuje Ivan

 

Jana Nováková, Mořina, poděkování

Dobrý den pane Broučku,

chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat za Vaši doporučenou léčbu. Je tomu skoro pět měsíců co jsem podstoupila Váš léčebný program, který jsem důsledně dodržovala. Nikdy jsem si nemyslela že bych byla něčeho takového schopna. Popravdě řečeno, první dny byly celkem náročné. Pro mě osobně to nebyla jen nepatrná změna, prakticky jsem kompletně vyměnila jak stravovací návyky tak i pohled na život jako takový.

Musím ale přiznat, že s každým přibývajícím dnem, kdy se člověk začne cítit lépe, vše vám najednou připadá snazší, srozumitelnější a hlavně více a více motivující. Začala jsem se cítit lépe jak fyzicky tak i mentálně. S ubývající váhou se mi zvedalo sebevědomí což mi pomohlo vnímat sebe samou pozitivněji a s větším respektem. Vše je vlastně jen o změně návyku, nebát se odhodlat a vyzkoušet nepoznané. Dnes vím že jsem si touto zkušenosti vyléčila zrak a v neposlední řadě obohatila a prodloužila svůj život.

Jsem Vám velmi vděčná za Vaši celkovou podporu. Když mi o Vás tenkrát moje dcera řekla tak jsem byla velmi skeptická a moc se mi tomu nechtělo věřit. I ostatní lidé v mém okolí mysleli ze jsem blázen, ze nepodstupuji onu standartní lékařskou léčbu. No léčbu, vlastně jen pokyny které problém neřeší, jen částečně oddaluji, jsou plné toxických látek , které jsou vpravovány do těla s vědomím, ze makulární degeneraci stejně nevyloučí.

Jsem moc ráda že jsem Vám a mé dceři uvěřila. Stálo to za to a teď se raduji jako malá holka :)

Jsem týden po kontrole na oční klinice v Praze, kde mi potvrdili že otok oka je pryč. Já sama za sebe vím, jak moc se mi zrak zlepšil a s nim i můj život jako takový. Cítím se skvěle, mám více energie, vypadám lépe a to hlavní je že opět bez potíží vidím. To vše je pro mě neskutečnou odměnou.

Mnohokrát Vám děkuji za vše, co jste udělal pro mě ale také za to , jak pomáháte ostatním. Alternativní léčba je cesta pro každého z nás. Je fajn ze tady pro nás jste, s úžasnou přírodní léčbou která neléčí pouze příznaky ale léčí zdroj problému jako rovný.

Bohužel někdy musíme být nejdříve diagnostikováni s nevyléčitelnou nemoci a s obeznámením že budeme do 1-2 let slepí, proto abychom začali jednat. Já to naštěstí pochopila.

Naše tělo má možnost uzdravit samo sebe já jsem toho důkazem.

Krásný den! Jana Nováková - Mořina

 

Eliška H., poděkování, zlepšení

Vážený pane Broučku,

děkuji Vám za Vaší houževnatost při hledání, pomocnou ruku, podrobné lidské vysvětlení, vedení a zájem o výsledky. Vaše rady mi pomohly k novému restartu, kůra byla skvělá.

Nikdy bych nevěřila, že mě recepty Vaší paní tolik osloví, staly se součástí rodinného jídelníčku a tak i zůstanou. Cítím se skvěle, mám spoustu energie, ztratila jsem přebytečné kilogramy, zlepšil se mi tlak a náhled na život.

Nyní pokračuji podle Vašich rad a doporučení. Očíčko se lepší i když docela pomalu, ale věřím, že jdu správnou cestou. Byla jsem v nemocnici na kontrole a na injekci a CRT se snížilo z 372um na 321um. Věřím, že to bude pokračovat a já budu postupovat podle Vašeho doporučení a cvičit s očima a dodržovat zdravou výživu.

Děkuji Vám za novou radost???? a chuť bojovat. Zdravím, děkuji a těším se z toho, že s Vámi jsem na stejné notě.

S pozdravem Eliška H.

 

Jozefína B., podstatné zlepšení

Dobrý deň, absolvujem kúru makulárnej degenerácie. Oči (zrak) sa mi podstatne zlepšil, čierna škvrna
sa zmenila na šedú, tak veľmi verím, že sa mi zrak ako tak vráti. Nemusí byť taký ako keď som mala 20 rokov, ale dúfam že neprídem o zrak.

Som rada, že som natrafila na Vašu liečbu, za čo sa Vám chcem poďakovať

Ďakujem a prajem pekný deň, Jozefína

 

Vlaďka S., zlepšení po měsíci

Dobry den pane Broucku,

prvni mesic mam jiz za sebou a zatim jsem zaznamenala nasledujici zmeny:
- ubytek vahy 4 kg
- vysadila jsem leky na cholesterol a na paleni zahy.
- uz nebyvam tolik unavena a citim se o dost lepe.
- zaroven zvladam cim dal delsi prochazky.

Co se tyka oci, zrovna dnes jsem se divala na Amslerovu mrizku a zda se mi, ze se pokrivene linie malinko narovnaly. Z jedne strany jsou stale jeste vykousane. Urcite ale male zlepseni uz zaznamenavam.

Vasi lecbou jsem vsak moc nadsena a verim, ze drive ci pozdeji se uzdravim.

Preju krasny vikend, Vladka S.

 

Jana Siglerová, zlepšení potvrzeno lékařem (*)

Dobrý večer pane Broučku,

dnes jsem byla na kontrolním OCT. Lékař porovnával lednový stav (před zahájením kúry) s dnešním stavem.

Nemohu dost dobře popsat, jakou jsem měla radost. Závěr byl, že stav je prokazatelně lepší. Nyní popíšu svými slovy. V lednu byla sítnice drsná a slabá. Dnes je silnější a hladší.

V lednu jsem se svého lékaře ptala, jaký má názor na alternativní léčbu makulární degenerace (Vaše kúra). Bylo mně řečeno, že nevěří tomu, že by se stav zlepšil, ale na druhou stranu, že můžu zkusit všechno.

Dnes se mě pan doktor ptal: "a jakou jste to měla kúru?"

A já jsem se opět ptala: "Takže stav je opravdu prokazatelně lepší?". Jeho odpověď zněla, že určitě.

Pane Brouček, jsem Vám moc a moc vděčná za Váš přístup k nám, kteří máme tuto diagnózu. I nadále se chci řídit Vašimi radami a určitě využiji nabídku Vašich výrobků.

Posílám tuto radostnou zprávu a přeji hezký večer. Jana Siglerová

P.S.: souhlasím s tím, abyste příspěvek zveřejnil i s mými osobními údaji pro ostatní klienty. Jsem ráda, že mohu přispět k tomu, aby stejně postižený pacient neváhal a podstoupil Vaši léčbu. A co je hlavní, je naděje a moje zkušenost, že se s makulární degenerací dá úspěšně bojovat. Já děkuji Vám, a chci to napsat tak, jak už bylo dříve uváděno v recenzích na internetu. Děkuji, že jste tady pro nás.

 

Jaroslava Bezpalcová, nastalo zlepšení

Dobrý den pane Tomáši, ukončila jsem kúru Makulární degenerace PLUS a ráda bych Vám napsala výsledky.

Krevní tlak se mi snížil na ideální hodnoty. Zbavila jsem se nespavosti, poruchy usínání a najela na daleko přirozenější denní režim. Myslela jsem, že se nikdy už nezbavím závislosti na kofeinu, ale stalo se, přestala jsem úplně pít kávu, i když ta vůně je mi stále příjemná. Kromě dnů tzv. detoxikační krize jsem se cítila pořád plná energie. Lépe jsem začala rozumět potřebám svého těla, co se týká odpočinku, jídla a pití. Začala jsem cvičit jednoduché cviky či-kung na páteř a oči a to mi také velice pomohlo spolu s detoxikací - přestaly mi bolet záda. Shodila jsem 7 kg, ale musela jsem vynechat ke konci tekuté detoxy, protože jsem začala být moc hladová a slabá. Nedařilo se mi totiž jíst denně Budwig krém a zpočátku jsem neměla ani čas si jej připravit.

Subjektivní pocity týkající se zraku: Levé oko – vidí určitě lépe, dle Amslerovy mřížky úplně normální vidění. Pravé oko - linie Amslerovy mřížky jsou téměř dokonalé, opravdu nepatrné vlnění, ale pravým okem vidím stále větší obraz všeho a zamlženější. Kontrola na očním má být až v září.

Dle mého manžela jsou však mé oči napohled mnohem živější. Na kontrolu k lékaři mám jít až v září. Přála bych si tu sítnici na pravém oku také uzdravit, působím na to i mentálně, aby se mi to oko ideálně zmenšilo a zkrátilo, napsala jsem si takové afirmace – které si každý den opakuji.

Venku chodím pokud možno bez brýlí, doma také, pokud je dost světla. Jsem však hodně vytížená, mám v péči maminku, která sice chodí, ale to ostatní už moc nezvládá. Také máme dceru, která je v invalidním důchodu s psychickým onemocněním, takže nemám příliš ideální podmínky, ale starat se o sebe musím, abych to všechno zvládla.

Objednám si teď u Vás tu pokračující kúru a budu se snažit dál. Děkuji za možnost se na Vás obrátit, kdybych si nevěděla rady, zatím spíše řeším ty výše uvedené stressory. Proto jsem se přihlásila od června na kurz Metody RUŠ, je to na 5 dní, ale bude tam vegetariánská strava, takže pak se pustím do dalšího kola.

Hezké dny, Jarka

 

Paula K. zlepšení po 2 měsících

Dobrý deň pán Tomáš,

áno, blížim k záveru svojej kúry ( sobota 21.04. ). Akosi to rýchlo utieklo. Som veĺmi rada, že som to skúsila. Dnes som bola na kontrole u očného lekára, ktorý mi povedal, že je tam miernučke zlepšenie a že je dobré, že sa to nezhoršuje.

Ja sa cítim zdravotne dobre, tak dúfam, že to tak ostane čo najdlhšie a bude sa to len zlepšovať. Eye macul plus budem užívať aj naďalej.

Ďakujem a prajem pekný deň, Paula

 

Viera B., úplná regrese a o mnoho dioptrií méně

Dobrý deň, vážený pán Brouček,

znovu sa Vám ozývam po dlhšej dobe. Všetky rady, ktoré mi od Vás došli a za ktoré som Vám veľmi vďačná a tiež sa ich snažím v rámci svojich možností dodržiavať, mi určite dopomáhajú k dobrým výsledkom môjho zraku.

VPMD v mojom prípade je k spokojnosti p.primárky a teda aj mojej, na OCT úplná regresia SARPE. Pokiaľ to ostáva v tejto polohe, som šťastná. Na Vaše rady stále odšťavujem, tiež robím očné cviky, na diaľku je to super, ale čítať bez okuliarov sa nedá. Veď som pôvodne čítala cez 9 diopt. a teraz mám trojky..

Vaše rady som poskytla aj svojim priateľom, niektorí majú okuliare, iní nie, ale ocenili všetko, čo prečítali a podotkli, že o tom mohli vedieť už skôr. Ďakujeme Vám. Prajem Vám a Vašim blízkym krásne, veselé a zdravé veľkonočné sviatky v radosti a spokojnosti.

S úctou Viera

 

Veronika Terberová, sen se splnil, sítnice je v pořádku

Vážený pane Broučku,

chtěla bych vám touto cestou v první řadě nesmírně poděkovat. Po vyslechnutí těžké diagnózy nebylo lehké dostat se nahoru především psychicky a vám se to podařilo neskutečně rychle. Již po prvním týdnu programu jsem viděla posuny a byly čím dál větší. Celá procedura byla náročná, především časově. Musela jsem změnit spoustu věcí a byl to boj :-). Ale já ho vyhrála!

Od první chvíle jsem si představovala, jak odcházím v březnu s OCT výsledky v ruce, kde bude (podle doktorů) nenávratně ztracená část pigmentu navrácena.

Při postupných očních vyšetřeních mi lékaři nejdříve diagnózu potvrzovali (absolvovala jsem řadu zbytečných a dost nepříjemných vyšetření). Postupně zlepšováním vidění mi diagnózu změnili, ale nevěděli, co mi je. Po řadě dalších neurovyšetření a ztracení víry ve zdravotnictví, mi bylo řečeno, že se jednalo o otok sítnice, který se do půl roku ztratí… Mé vysněné OCT držím v ruce a VRSTVA PIGMENTU JE V POŘÁDKU. Prý se problémy mohou vracet, ale já vím, že nebudou :-).. A vím to velmi jistě.

Celá procedura mě velmi změnila. Nejen po fyzické stránce (neměla jsem zdravotní obtíže, ale zhubla jsem asi 7 kg), ale především mentálně. Moje vnitřní netrpělivost a nespokojenost sama se sebou se postupně mění a věřím, že jsem na dobré cestě. Cítím se mnohem silnější a vyrovnanější. I když jsem životní priority měla nastaveny již dřív, až nyní plně chápu jejich význam. Přesto, že jsem nespavec, bych řekla, že se celkově spaní zlepšilo. I když je pro mě doporučovaných 8 hodin vzdálených (většinou se tělo po 7 hodinách vzbudí a nehodlá o tom se mnou diskutovat :-).), již neužívám žádné doplňky stravy pro lepší spánek.

Dozvěděla jsem se řadu zajímavých informací o zdravém stravování. Nikdy bych nečekala, že zvládnu být prakticky veganem a to chutně, bez problémů a ztráty energie. Mimochodem tolik beden od zeleniny a ovoce, které jsem postupně vyjedla, jsem pohromadě ještě neviděla:-).. Rozhodla jsem se také starat o co nejvíce bio zahrádku (nikdy bych nečekala, že zrovna já skončím s motyčkou v ruce :-).). O stravování se budu i nadále zajímat a doufám, že časem přesvědčím alespoň trošku moje okolí, aby mě více pochopili a některé změny učinili také, protože co je víc než zdraví… a já chci mít zdravou rodinu.

Budu šířit vaše jméno, s cílem pomoci díky tomu co největšímu okruhu „nemocných“. Slíbila jsem si, že do Strakonic zajedu na výlet a rozhodně jej plánuji. Budu ráda, když se ještě někdy uvidíme a budu vám moct poděkovat osobně :-)..

S přáním krásných dní, šťastných dětských úsměvů a neustálé pohody, Verča z Brna ;-)

 

Jitka N., skvrna je světlejší, cítím se skvěle

Dobrý den pane Tomáši,

dokončila jsem 8.týden detoxikace.Výsledkem je částečné zlepšení.V levém oku již nemám tak hutnou černou skvrnu,je průhlednější.

Zhubla jsem 6 kg a cítím se velmi dobře.V dubnu jdu na kontrolu.Děkuji za Vaši pomoc a prosím o další instrukce jak dále s léčbou pokračovat.Děkuji za¨všechny vaše zprávy.

S pozdravem Jitka N

 

Hana Podzimková, za rok zlepšení o 85%

Dobrý den Tomáši,

detoxikace proběhla dobře, cítím se skvěle, otok se mi také zmenšil, uvidíme po kontrole za měsíc, ale můžu říct , že už vidím celkem normálně , nějaká drobná odchylka tam je , ale oproti tomu ,jak jsem před rokem začínala se můj problém zlepšil tak o 85 procent.

Po celou dobu jsem nebyla nemocná .Určitě hlavně šťávy mají pozitivní účinek a dá se jimi nahradit jídlo pokud člověk spěchá. Jsem moc ráda , že jsem objevila Vaše stránky a šla do toho ,protože bez Vás bych se tohoto výsledku nedočkala.

Ještě jednou velké díky. S pozdravem Hana Podzimková

 

Makulární degenerace

Dobrý den. S kúrou jsem začala se zpožděním, jsem asi v polovině. Ale přesto Vás můžu informovat, že jsem byla na kontrole OCT očí a oproti kontrole před měsícem, se mi stav zlepšil cca o 50%. Přesto stále ještě mi hrozí injekce, takže se snažím postupovat dále a věřím, že to bude ještě lepší a injekce mne minou.

Zatím Vám děkuji za informace. Anna F.

 

Antonín H., po kúře zlepšení

Dobrý den Tomáši.

Zaznamenal jsem tyto změny: krevní tlak se mě snížil na normál-léky neužívám. Váha se snížila o 13kg. O něco lépe vidím, i když postižené oko stále nemá zcela ostré vidění. Přesto vidění je lepší, malá písmenka se mě ještě překrývají, větší se čtou lépe. Pokřivenou linii vidění ještě trochu mám a černá skvrna je světlejší.

Kontrolu na oční mám v Brně Bohunicích na oční klinice začátkem dubna. Na vycházky jsem si zvykl a každý den se na ně těším, odpoledne už nespávám, nejsem unavený.

Až budu mít vyšetření z Brna z kliniky ozvu se. Přeji hezký den Tonda

 

Jan Vícha, funguje to a pokračuji!

Dobrý den,

kúru jsem dokončil, pokračuji v používání krému Budwig, popíjím dále št´ávy mrkev , červená řepa, špenát, a konzumuji kapustu denně a syrovou zeleninu.

V pravém oku mám ještě cikaretový proužek, ale je už slabší. Stožáry už vidím rovné, a budu pokračovat dál, a čekám že se to ještě zlepší. Na kontrolu na oční jdu až v dubnu.

S pozdravem Vícha Jan

 

Marcela V., zlepšení po 2 měsících!

Milý Tomáši, děkuji za Vaše emaily s užitečnými informacemi.

Sděluji Vám, že tento týden v pátek 2.3. končím s dvouměsíční detoxikační kůrou s dílčími výsledky - v pohledu levého nemocného oka již nemám černou skvrnu a v noci nevidím množství šedých kulatých 3 D útvarů, které jsem si nedovedla dříve vysvětlit.

Dochází mi postupně Vaše produkty a chtěla bych s Vaší pomocí nadále s léčbou pokračovat.

Děkuji za Váš zájem, zdravím Vás i Vaši paní Pavlínu. Marcela V.

 

Hana Podzimková, výrazné zlepšení na konci kúry

Dobrý den , pane Tomáši,

detoxikace se blíží ke konci a určitě se to zase zlepšilo. Prohnuté čáry už téměř vymizely , jen je tam trošku rozmazaná skvrnka , to si myslím , že se taky zlepšilo.

Jinak se cítím skvěle, ani žádné zimní nemoci mně zatím nepotkaly . Na kontrolu jdu v dubnu , tak se potom ozvu. Jinak jsem Vám nesmírně vděčná za Vaši pomoc.

Přeji krásné snad už brzy jarní dny a ještě jednou děkuji.

S pozdravem Hana Podzimková

 

Dana M., po měsíci se rovnají linie!

Dobrý den pane Broučku, především Vám děkuji za informace z minuleho mailu, velice mě zaujaly. Na začátku kúry jsem měla psychické výkyvy, snažím se na nemoc nemyslet, odvrátit myšlenky jinam.

Na amslerove mřížce zaznamenávám zlepšení: postižené pr.oko vidí už mřížku na čistě bílém podkladě
(předtím jako by na starém papiru do hněda), čáry nejsou tak zesílené.

Mám radost z nynější ho zdrav.stavu, za to Vám pane Broučku mockrát děkuji. Budu dále pokračovat v léčbě.

Přeji Vám hezký podvečer, Dana

 

Jindřiška H., zlepšení u dědy!

Dobrý den, pane Broučku,

ráda bych Vás informaovala ohledně dědy - musím napsat, že oči se mu zlepšly a hlavně, nehorší se. Je pečlivý, každý den s očma cvičí, popíjí čaje, bere Eye Macul Plus a dodržuje ostatní pokyny.

Hezký den vám přeje Jindra H.

 

Zdeněk Št., černá skvrna už není černá!

Dobrý večer pane Brouček !

Zítra končím dvouměsíční kůru detoxikace. Zrak se mi zlepšuje, protože černá skvrna už není černá, zešedivěla. Přičítám to tomu, že degeneraci sítnice mám už dlouhou dobu, asi osmý rok, tak to půjde pomalu. Musím vydržet !

Poslal jste mi instrukce, jak dál pokračovat, za které děkuji. Zůstal mi ještě EYE Macul a zbytek Int.ACTIVE. Dál budu pokračovat se stravováním.a určitě budu s vámi spolupracovat dále.

Děkuji vám za všechny vaše zprávy. S úctou Zdeněk Št.

 

Věnceslava B. zrak se zlepšil

Dobrý den, pane Broučku,

chci Vám oznámit ukončení a výsledek osmitýdenního postupu makulární degenerace.

Výsledek: částečné zlepšení zraku, ztráta hmotnosti 9 kg a celkové zlepšení organizmu. Dále budu dodržovat uvedené postupy a věřím,že se zrak ještě vylepší.

Děkuji za vaší pomoc,podporu a přeji hezké dny ve zdraví, Věnceslava

 

Jana W., po roce a půl skvělé!

Dobrý den Tomáši,

ozývám se po čase, protože jsem absolvovala další kontrolu na očním oddělení. Jsem delší dobu po detoxu, ale styl stravování dodržuji vice-méně dál. Kombinuji jej s akupunkturou a dalšími alternativními metodami.

Po roce a půl po stanovení diagnózy počínající VPMD mi tekutina za sítnicí (téměř) vymizela, vidění mám vynikající.

Se srdečným pozdravem Jana W.

 

Antonín H., zlepšení po 3 týdnech

Dobrý den Tomáši, zrovna jsem přemýšlel, že Vám budu muset napsat jak na tom jsem.

Terapie probíhá úspěšně (zrovna teď mám třídenní tekutý detox a dnes jsem ukončil šestidenní výplach žlučníku a jater). Zdravotní stav je lepší. Již po třech týdnech se mě zlepšil tlak, takže jsem úplně vysadil tablety.

Co se týká očí, tak jsem zaznamenal taky změny. Na zravějším oku už nemám takové vlnění, vidím jasněji, no a druhé, na které jsem viděl jen černo, tak teď vidím světle, ale ještě to není tak ostré.

Úbytek na váze je 10 kg, cítím se svěžeji a nejsu tak unavený. Denně chodím na vycházky tak 5-8km.

Moc děkuji za Vaši podporu. Na shledanou příště Tonda

 

Gabriela Támová (maminka s VPMD), funguje to!

Prajeme pekný deň,

dnes maminka končí 8 týždňov redetoxikácie. Cíti sa dobre, vysledky tlaku, cholesterolu a krvi su vynikajúce. Klby a pohyblivost sa zlepšila, urobí cviky, ktore na joge roky neurobila. Schudla 12 kg, je plná energie, sama si nakupuje... Dodržiava režim, denne tekuté šťavy, raz do tyždňa tekutý detox.

Oči sa veľmi pomaly zlepšujú. K očnemu mame ísť až v juli. Ale subjektívne pri prudkom svetle prečíta nadpisy v novinach, krátku dobu aj malé písmená, vidí čísla na vahe v obchode, pokryvenych čiar je menej.

Zatiaľ za Vašu pomoc, ochotu i záujem ďakujeme. Gabika s maminou

 

Lenka Mikesková, obraz už se nevlní!

Dobrý večer- dobré ráno do Milčic, milý Tomáši,

ráda bych Vás i Vaši paní Pavlínu pozdravila v předvánočním čase...Děkuji Vám za všechny informace , které mi v mezičase přišly. Všechny jsem poctivě přečetla, mám je uložené vracím se k nim....

Dnes Vám velmi ráda sdělím, že Smrk, Lysá hora ani Ondřejník se mi už tři týdny opravdu nevlní jako velbloud při pochodu pouští...:-) Zjistila jsem to 22.11. :-) a opravdu jsem se zdráhala tomu uvěřit...

Proč? Protože po zážitku s první injekcí 7.11., kde se mnou vůbec nechtěli o ničem diskutovat a kde OCT ( které jsem si sama musela vyžádat) prokázalo ještě horší stav, než v srpnu, a oftalmolog mi ani neřekl pravdu (že je výsledek horší jsem si musela pak složitě zjistit). Musela jsem se sama vnitřně motivovat, že to nevzdám a budu dát bojovat...

Zmíněné zlepšení jsem měla strach vůbec nahlas vyslovit a když jsem 5.12. . byla na 2. injekci, výše zmíněný oftalmolog se divil, že vidím lépe a také lékařka při kontrole očního pozadí potvrdila zlepšení...tak jsem si potvrdila, že se mi to skutečně nezdá...

Milý Tomáši, děkuji Vám ještě jednou za dosavadní podporu. Z Vašich dalších doporučení RE - generace se snažím stíhat co nejvíce a těším se, že po 3. injekci už nebudu na další muset. Přeji Vám i paní pokojné Vánoce a přikládám blahopřání s vrcholem "našeho" Smrku.

Lenka

 

Pavel Landa, velké poděkování

Dobrý den pane Broučku,

píši Vám za moji manželku Ludmilu a předem Vám chce velmi poděkovat za Vaši péči s problémem makuly. Manželce se zlepšil zrak o cca 35-40% - již rozpozná obličeje, nemá před očima šedý stín a podobně. Je Vám velmi vděčná a velkou obdivovatelkou.

Jelikož za pár dní skončí 2.měsíční proces detoxikace organismu, chtěl bych se zeptat, jak dál pokračovat. Jak má manželka jíst, co dále užívat, případně co dalšího si u Vás objednat (čaje, přípravky a pod.) a čeho se vyvarovat.

Pro ještě lepší výsledek Vaší terapie na rozdíl od doktorů, které jsme navštívili (klinika v Liberci a Praze) kde nám sdělili, že toto neumí léčit (komplot s výrobci všelijakých léků a přípravků - viz reklamy v televizi), bychom s Vámi chtěli dál spolupracovat, je-li to možné.

Ještě jednou mockrát děkuji za sebe i manželku a těším se na další spolupráci.

Pavel Landa - velký dlužník a obdivovatel.

 

Josef Stejskal, stav se stále zlepšuje

Dobrý den p.Brouček,

ráda bych Vás po delším čase informovala o manželově zdravotním stavu. Všechny sledované hodnoty, cukr tlak i cholesterol jsou v normě i bolest kloubů je slabší, váha klesla o další 4kg. Vidění na dálku je také lepší, jen malá písmena ještě nejdou, pokřivené linie ani tmavá skvrna není.

Na očním v Motole na Centrum zrakových vad byl manžel objednán od května to jsme ještě
o Vás neměli ani tušení. Tam jsme byli před měsícem pan doktor říkal, že jizvičky na sítnici jsou zahojené, suché a bez krvácení. Proti Vašemu léčení nic neměl a když to pomáhá, máme
pokračovat. Při kontrole na cukrovku se p.doktorka divila, jak to dokázal, že tolik shodil a když
jí řekl, co drží za dietu, tak se zlobila že mrkev, řepu a další že nesmí a jestli nebude užívat
Siofor že jej nebude léčit, přitom cukr má na hodnotě mezi 5 a 6 glyk.

Zlepšení zraku ve 2 a 3 měsíci bylo rychlejší, nyní poslední měsíc kůry RE-generace už je
postup pomalejší. Na oční v místě bydliště pújdu koncem měsíce, pak se ozvu.

Díky za pomoc a zájem zdraví Stejskal Josef s manželkou.

 

Světluše Štábová, stal se snad zázrak!

Dobrý den, pane Broučku,

před pár dny jsem zdárně dokončila "dvouměsíční detoxikaci". Začátek byl "trochu kostrbatý", ale během pár dní jsem si zvykla na režim podle Vašich pokynů prostřednictvím super knížky a příloh (také díky Vaší ženě).

Připadá mi, že se snad stal zázrak - protože v obou očích mi zmizely paprskovité čáry, které byly kolem čočky. Také se "rozpadla" tmavá kola uprostřed (nešlo přes ně vidět). Zůstaly tam "pouze" průhledné velmi zmenšené nepravidelné "skvrnky".

V době, kdy jsem začala s "detoxem", jsem byla na tom tak, že jsem musela při pohledu od PC dolů na ležící dokument přede mnou na stole, používat lupu. Také jsem začala vnímat při pohledu na něco, že se vlastně dívám "periferně"...Dnes se bez problémů můžu dívat od obrazovky PC na dokument přede mnou na stole - a oči mě nejen, že nebolí, ale JÁ KRÁSNĚ VIDÍM ! A nerozmazeně - pěkně ostře!

Vážený pane Tomáši Broučku, nesmírně si vážím toho, že jsem náhodou (v zoufalství) natrefila na Vaše stránky na netu a Vy jste se mě (jako ostatních - teď již Vašich klientů) ujal. Hluboce si vážím toho, že jste mi věnoval čas, který je pro mě nesmírně cenný! Dal jste mi NADĚJI a VÍRU, že to určitě dokážu zvládnout - a hlavně ŽE TO JDE!

Chtěla bych se po poradě s Vámi i nadále "věnovat" svým drahým očim - které pro mě znamenájí ŽIVOT!
Ještě jednou Vám DĚKUJI.

Nesmírně vděčná klientka Světluše Štábová, Znojmo

 

Heda Hájková, radost je veliká!

Dobrý den Tomáši,

po delší době se ozývám a chci poděkovat za všechny Vaše dopisy, které jsou opravdu dobré číst. Občas je jen důležité si zopakovat věci - opakování je přece matka moudrosti.

Ale hlavně - hlavně se chci s Vámi podělit o radost. Byla jsem na kontrole na Oční klinice v Ústí n. L. a opět plna obav, jak to dopadne, bude injekce? Nebyla! Paní doktorka mě řekla, že stav sítnice se zlepšil a tak se injekce opět nebude aplikovat. Daší kontrola je 5.1.2018 a pokud to bude pokračovat v tomto trendu, budu sice chodit na kontroly, ale budu vyřazena z adeptů na injekce. Byla to pro mě pohlazení slyšet tato slova!

A tak přemýšlím o další menší detoxikaci. Nejsem zatím rozhodnutá, jestli v prosinci nebo raději až po Vánocích, ale asi raději v prosinci. Ozvu se a objednám.

Přeji krásný večer a ať jste ve Strakonicích spokojeni. Já se odtud vrátila v pátek, ale to jsem ještě nevěděla, že tam bydlíte. Ráda bych Vás poznala osobně ( adoptivní synu).

Heda

 

Ivana Pospíšilová, už nemusím na injekce!

Dobrý den pane Broučku,

koncem září jsem byla na kontrole v nemocnici. Jsem nadšená, od ledna jsem nemusela na injekci, stav se nezhoršil a na další kontrolu mám přijít až v lednu. Takže celý rok bez injekce a v roce 2016 jsem jich dostala 6.

Proto jsem objednala znovu celou detoxikaci i pro manžela.

Moc Vám děkuji a zdravím i Vaši paní, Ivana Pospíšilová

 

Náš soused neoslepnul, jak mu předpovídali lékaři

Vážený pane Broučku,

dovolte, abych Vás touto cestou oslavila a požádala o názor - pomoc.

Dnes jsem potkala pana Stejskala - souseda z vesnice, odkud pocházím. Povídám mu, vy jste nějak pohubl? A on to, že drží už 2 měsíce kúru, kterou má od Vás. A navíc, začal vidět, přestože mu lékaři nedávali žádnou šanci......

Když jsem slyšela vše, co mi povídal, rozhodla jsem se, že Vás oslovím a požádám o názor, zda by i pro mou maminku existovala šance na alespoň malinké zlepšení zraku. Lékaři jí zhruba před 7 lety diagnostikovali konečnou diagnózu retinitis pigmentosa. Dostala bílou hůlou - nelze léčit, nelze pomoci....Prosím Vás, setkal jste se s něčím podobným? Myslíte, že by jste dokázal pomoci?

Předem Vám velice děkuji za Váš čas.

S přátelským pozdravem Božena Berounská

 

Jana W., buďte trpěliví a výsledek se dostaví

Dobrý den Tomáši,

ozývám se Vám po delším čase. Po detoxu před rokem jsem zůstala u podobného stylu stravování. Přidávám si drůbeží maso, někdy hovězí, cca 2-3x týdně. Občas si dám kozí mléko nebo sýr, 3x týdně cvičím.

Při kontrolách na očním pan doktor vždy konstatuje mírné zlepšení. Chtěla bych všem netrpělivým vzkázat: Vytrvejte. I když výsledek nepřijde hned, nakonec se dostaví.

Se srdečným pozdravem Jana

 

Anna Šomská, zdravé oči i po půl roce

Dobrý deň pane Broučku,

veľmi pekne ďakujem za články, ktoré mi posielate. Ja ich prečítam, beriem na vedomie a pošlem svojim známym. Myslím, že sa Vám ozývajú a kladne hodnotia články.

Práve teraz manžel prišiel od očného lekára. Kontrola bola po polroku a si predstavte, že je výborná a niet ani stopy po čiernych škvrnách. Všetko sa stratilo, je v poriadku, cíti sa výborne.

Som Vám veľmi vďačná za Vašu liečbu. Prajem Vám veľa zdravia a síl v ďalšej práci a pomoci ľuďom.

S pozdravom ostáva Anna Šomská

 

Josef Stejskal, neuvěřitelné změny

Dobrý den, pane Broučku,

zdravím Vás a sděluji výsledky ozdravovací kůry. Začal jsem 8 týden (dnes 52 den).

Krevní tlak se pohybuje 115/65 až 133/78, cukrovka se snížila na 5,6, únavu nepociťuji, váhu jsem snížil o 16 kg ze 111 na 95 kg, nemám oteklé nohy, lépe se mi chodí i artrosa v kolenou se zlepšila. Od 4. týdne jsem snižoval užívání prášků, nyní již víc než dva týdny neužívám žádné. Obvodní lékař sice nad tím kroutil hlavou, mám si hlídat tlak a když bude víckrát nad 130 tak brát 1 prášek.

Na začátku kůry jsem v novinách přečetl pouze největší písmena názvu novin a celá stránka byla šedivá plocha a teď spočítám řádky a přečtu nadpisy jednotlivých článků, jen dlouhá slova dělají ještě trochu potíž, takže zlepšení se projevilo a mám z toho radost. Kontrolu na očním mám na začátku října.

Za dosažené výsledky léčby Vám moc a moc děkuji a věřím, že zlepšení bude ještě pokračovat,
rád bych totiž znovu jezdil autem. Ještě nevíte můj věk, je mi 77 let.

S pozdravem Josef Stejskal s manželkou Marií.

 

Hana Střechová, zlepšení po základní kúře

Pěkný den Tomáši,

děkuji za informace, kůru skončím příští týden. Na pravém oku mám zostřené vidění, na levém oku zprůhledněla tmavá skvrna a na Amslerově mřížce se mírně narovnaly linie. V říjnu jdu na kontrolu do makulární poradny. Chci pokračovat s kůrou RE-generace.

Spím nyní velmi dobře, mám hodně energie a pořád dobrou náladu. Trpím artrózou, ale bolesti kloubů ustaly.

Děkuji za vaši péči, zdravím Hana

 

Květa Dvořáková, výborné výsledky na OCT

Dobrý den,

od února do června jsem absolvovala základní a pokračovací kůru na odstranění makulární degenerace. V současné době mám za sebou OCT a následnou lékařskou prohlídku s velmi dobrým výsledkem. Není to odstraněno na 100 %, ale prý došlo ke „spontánnímu“ značnému zlepšení stavu. Co zbylo, je prý zanedbatelné, ale je třeba i nadále vyživovat sítnici. Dioptrie zůstaly stejné, ale to je zřejmě dáno umělými čočkami po operaci šedého zákalu obou očí.

Takže Vám děkuji za spolupráci a pokud by případně v budoucnu došlo ke zhoršení, určitě se ozvu. Přeji krásné dny, Květa Dvořáková

 

Drahomíra Cachová, znatelné zlepšení

Dobrý den,

děkuji za optání jak se cítím po léčbě. Skvrna se hodně prosvětlila a zmenšila. Na kontrolu jdu 19.9., tlak mám bezva, přestala jsem brát prášky na tlak, Ibalgin a Tramal na bolest jsem za celou dobu brala 1, když jsem přehnala práci na zahradě. Denně čtu knihy, zábavné a zamilované, tím mám stále dobrou náladu.Poctivě několikrát denně cvičím oči, je mě prostě fajn.

Snažím se stále skoro dodržovat stravování, jen jsem začala snídat malý krajíček tmavého chleba. Doberu vše co jsem dostala a po kontrole vám zase napíši, co paní doktorka zjistla. Myslím, že bude spokojená. Je mi jasné, že po 2 měsích nemůže být všechno úplně v pořádku, všechno chce čas, zlepšení je znatelné a myslím že se ještě zlepší.

Přejí krásné dny - vaše Draha

 

Anna Šomská, manžel vyléčený

Dobrý deň pane Broučku,

ozývam sa trochu neskôr. Sú prázdniny, dovolenky a sme stále zaneprázdnení. Máme vnúčence, ktorým sa venujeme, boli sme ako viete na dovolenke v Taliansku pri morí. Dovolenka dopadla veľmi dobre. Bolo potrebné si trochu oddýchnuť a nabrať síly.

Čo sa týka manžela, som veľmi radá že som Vás našla na internete. Manželovi sa veľmi zlepšil zrak, nemá žiadne čierne škvrny, naďalej pokračujeme s receptami z detoxykačnej kuchárky ale s menším množstvom. Zeleniny konzumuje veľa. Veľmi mu pomáha mrkvová šťava, ktorú denne pije a k tomu užíva EYE MACUL PLUS. Doteraz ma veľmi dobré lekárske výsledky. Zatiaľ všetko.

Prajeme Vám pevné zdravie a dobrú pohodu v novom bývaní. Anna Šomská

 

Hana Střechová, skvělé výsledky po měsíci kúry

Dobrý den Tomáši,

děkuji za zprávu, po měsíci detoxikace se cítím výborně.

Zhubla jsem o 5kg, přestaly mne bolet klouby. Na nemocném oku mě zesvětlala tmavá skvrna
a na druhém oku se zostřilo vidění
. Zítra začínám proceduru játra.

Zdraví Hana

 

Milena Vitvarová, mřížka se rovná a cítím se skvěle

Dobrý večer,

děkuji za Váš stálý zájem o mé pokroky v detoxikaci a uzdravování mých očí. Začala jsem 6 týden regenerace vnitřních orgánů a zatím se dostavily tyto výsledky:

 • snížila jsem svoji váhu o 7 kg
 • při zakrytí levého oka se mi u pravého více postiženého oka zdají barvy předmětů jasnější
 • u bočního pohledu jsou čáry Amslerovy mřížky již rovné (u přímého se však ještě část čtverečků místy stále ztrácí)
 • kontrolu vyššího krevního tlaku jsem zatím neprováděla, ale zkusím jej vyřadit a talk pravidelným měřením ověřit
 • cítím se celkově lépe, jen mám občas problémy vše při pracovním vytížení a starosti o rodiče stihnout

Blíží se mi však termín dovolené v Řecku u moře a tak věřím, že mi odpočinek a oproštění se od každodenních povinností určitě prospěje. Jinak mám jít 24.7.2017 na kontrolu očí do nemocnice tady v Liberci a tak budu určitě napnutá, jak vyšetření dopadne. Určitě Vám pak napíšu.

Ještě Vám chci poděkovat za to, že tady pro nás všechny vůbec jste !!! Přeji Vám i Vaši rodině jen vše dobré.

Milena Vitvarová

 

Peter Zubák, zlepšení po měsíci

Dobrý den pán Tomáš,

chcem Vám oznámiť výsledok z vyšetrenia na Očnej klinike v Trenčíne. Moja doktorka to zhodnotila ako mierne zlepšenie. Takže pokračujem v liečbe (druhý mesiac) a pevne verím že bude úspešná. O každej zmene stavu Vás budem informovať.

Prajem Vám pekné letné dni a pevné zdravie.
S pozdravom Peter Zubák

 

Zdenka Kyjovská, zlepšení po měsíci!

Dobry den pane Broucku,

tento tyden koncim prvni fazi detoxikace. Zacatek byl docela narocny. Dnes uz mi to potize nedela. Zmeny nastaly. Citim se velmi dobre. Nejsem unavena, mam i lepsi naladu a lepe spim.

Zmena se mi zda i v ocich. Moje tmava skvrna uprostred uz neni tak cerna. Je tam , ale je sediva. Okolni videni uz neni tolik pokrivene.

Na vaze mam ubytek 6 kilo. Jsem na sebe prisna vsichni se tomu divi ze to vydrzim. Nejhorsi je , ze manzelovi varim to, co mi drive take chutnalo. On se mnou ji vsechny salaty.

Jsem velice rada, ze jsem vas objevila a s vasi pomoci se te nemoci budu zbavovat.

Zdravim. Zdenka Kyjovska

 

Ludmila Plebanová, zachráněný zrak

Dobrý večer, pane Tomáši,

moc Vám děkuji za rychlé vyřízení objednávky a také za důvěru - penízky ještě nemáte na účtu. Ale snad jsou Vaši klienti solidní.

Pár informací o očích. V r. 2014 mi zjistili VPMD a aplikovali 3 injekce do levého oka. Pravé už bylo hraniční, už byla domluvena injekce při další návštěvě kliniky. Měla jsem štěstí, že jsem narazila na Vaše stránky a hned od března začala s Vaší léčbou .Výsledek - levé oko drží, krvácení se vstřebalo a pravé oko zůstalo bez injekce. Ale od té doby si denně dělám šťávy s Eye Macul Plus. Přizpůsobila jsem i stravu, jsem o 10 kg lehčí. Paní doktorka říká, že stav je stabilizovaný. Snad to vydrží co nejdéle.

Jsem spokojená, psychicky jsem se uklidnila, plně Vám věřím. Dala jsem i několika pacientům kontakt na Vaše stránky.  Děkuji Vám za Váš zájem a za vše co pro nás děláte. Přeji Vám, ať se Vám daří a ať prožijete krásné léto.

Ludmila.

 

Hana Podzimková, zlepšení prokázáno na OCT

Dobrý den ,pane Broučku,

včera jsem byla na kontrole a OCT. Paní doktorka říkala že puchýřky na sítnici se zahojily, vznikly tam malé jizvičky , které se podle ní už neztratí. Oko je nyní v klidu a není potřeba injekční léčba , na kontrolu jdu na konci října .Díky Vám jsem to zastavila (i když paní doktorka si myslí , že se s tím organismus vyrovnal sám).

Nyní vidím podstatně lépe, čáry v tabulce jsou ještě zvlněné, ale se začátkem léčby se to nedá srovnat.

S pozdravem a velkými díky, Hana P.

 

p.Šomský, celkové zlepšení

Dobrý deň pane Broučku,

ako som sľúbila, že po manželových výsledkoch od lekárov sa ozvem. Manžel má všetky výsledky výborné. Tlak, cholesterol, štítna žľaza všetko v poriadku. Oči má tiež zlepšené takže výborne. Chcem sa opýtať či môže manžel ísť na dovolenku k moru, aké bude mať následky na oči.

Vďaka za radu. Krásny deň prajem. Anna Šomská

 

Milada Siedlecka, zlepšení po ukončení kúry

Milý Tomáši,

tento týden končím Vaši kúru MD PLUS. Shodila jsem nějaké to kilo, z mé obezity stala nadváha. Vážila jsem se každý den a nadšeně sledovala své ubývání. Krevní tlak se mi upravil na normál, takže léky vysazeny. Také léky na depresi, které jsem užívala 10let, mám vysazené a uvidím jak to dopadne dál, paní doktorka souhlasila.

Celé dva měsíce jsem se nedívala na Amslerovu mřížku. Po Vašem posledním e-mailu jsem si dodala odvahy a šla to zkontrolovat. Čáry vidím normálně, na levé oko se mi dřív ta mřížka tak nějak jakoby prolamovala...Je to lepší!!!

Asi bych měla pokračovat balíčkem Makulárni RE?

Z Detoxikační kuchařky od Vaší paní jsem úplně nadšená,denně ji prohlížím a hledám inspiraci.. Je neuvěřitelné, že je možné se stravovat tak příjemně a bez masa, cukru, mouky.. Jen nenakupuji tak úplně vše bio, to bych nedala.Vaší ženě vyřidte prosím mé velké poděkování.

Na závěr Vám ještě moc děkuji za Vaše rady a omlouvám se, že odpovídám až po týdnu.

Vaše klientka Milada Siedlecka

 

pí.Štěpánková, kontrola prokázala velké zlepšení

Vážený pane Broučku,

paní Štěpánková má včera za sebou kontrolu na očním. Výsledek je velmi příznivý, zmizely otoky, vstřebala se veškerá krev z krvácivé sítnice a již dál nekrvácí, zlepšilo se vidění textu o jeden řádek a výrazný pokrok je i na mřížce, čáry vidí skoro rovně. Celkově tedy značný posun.

Paní Štěpánková má další kontrolu za 3 měsíce a ráda by pokračoval v detoxikační kůře. Co poradíte?

Jsem rád, že vám mohu poslat tuto pozitivní zprávu.

Jan Hora

 

Lubomír Pech, pan doktor konstatoval zlepšení

Zdravím vás,

koncem roku 2015 byla u mne diagnostikována "suchá forma VPMD " a tak jsem hledal,co by se dalo udělat pro to,aby se vývoj nějakým způsobem alespoň přibrzdil.No,až jsem narazil na vás.Objednal jsem dvouměsíční kůru,kterou jsem se snažil v rámci možností dodržovat protože ještě pracuji.Tu jsem skončil někdy v březnu 2016.

Na dnešek jsem byl objednán na OCT a pan doktor konstatoval zlepšení a zklidnění nálezu. Mám z toho velkou radost a tak bych vám chtěl moc poděkovat!

 

Anna Šomská, stav se vylepšuje, skvrna mizí po 3 týdnech

Dobrý deň pane Broučku,

ozývam sa po necelých troch týždňoch liečby makularnej degenerácie manžela. Stav sa pomaly vylepšuje. Čierna škvrna v noci je zmenšená a niekedy je šedá. Inokedy sú len vlákna. Cez deň má normálne videnie. Viac má postihnuté ľavé oko ako pravé. Amslerová mriežka pri videní s pravým okom je rovná ale s ľavým je trochu zvlnená. Schudol 8 kíl a trávenie sa vylepšuje vďaka vášmu jedálnemu lístku. Jedálny lístok je výborný,vďaka Vám a Vašej manželke, ktorú srdečne zdravíme. Jedlá pripravujeme s láskou a preto manželovi veľmi chutí. Tlak sa zlepšil a je normálny. Ozvem sa po ďalších troch týždňoch.

Prajem krásny deň. Anna Šomská

 

Helena Bezdíčková, díky Vám stále vidím!

Dobrý den Tomáši,

je to víc než rok,co jsem Vás poprvé oslovila a začala léčit "degeneraci makuly a zadního pólu", když mě lékaři řekli, že se s "tím" nedá nic dělat a že oslepnu i na druhé oko. Vím,že máte spoustu vděčných klientů a nemůžete si každého pamatovat. Tedy se Vám přiblížím :-).

Koncem roku 2015 jsem úplně oslepla ze dne na den na pravé oko. Protože jsem se s verdiktem lékařů z oční kliniky nechtěla smířit, brouzdala jsem na internetu (i když to bylo v tomto stavu náročné) a při zadání diag. jsem našla Vás. Protože jsem nedůvěřivá, zjišťovala jsem si kdo jste atd. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s Vámi spojím. Stalo se a objednala jsem si kompletní terapii a další dle Vašeho doporučení.

Po třech měsících jsem v osvětleném zrcadle viděla záblesk svého obličeje. Při další návštěvě oční kliniky jsem tuto skutečnost zdělila lékařce, ta mě nevěřila. Nicméně poslala mě na ultrazvuk a další vyšetření. Nakonec přizvala šéfa kliniky a oba konstatovali,že vidí "srpek". Popisuji to velmi zkráceně,byl by to román .:-). Potom mě řekli, že pokud s tím budu souhlasit, oko by operovali. Souhlasila jsem. Na sále jsem byla 3,20 min., další tři operace odložili na další dny. Ze sítnice mě odstranili krev, ale některé "útvary" se jim odstranit nepovedlo. I za to jsem vděčná. Po návratu ze špitálu jsem za Vaší pomoci pokračovala dle doporučení. Chodila jsem dál na kliniku, nyní mě již předali k očnímu na obvod.

Za to že vidím jsem vděčná hlavně Vám. Kdyby Vás nebylo, zřejmě bych už neviděla na obě oči. Jako bonus k vrácenému zraku jsem o 15 kg lehčí a také o nějaké finance ;-), musela jsem si koupit nové oblečení,vše ze mě padalo. Také léky na tlak neberu,ani na bolest ,brávala jsem je denně a moje výsledky z hematologie,kde mě sledují již víc jak 30 let, jsou stále super.

Děkuji Vám Tomáši za e-maily ,které dostávám a tím vím co chystáte se svojí ženou Pavlínou. Moc Vám držím pěsti aby se vše vydařilo dle Vašich představ a aby jste byli všichni,včetně Vašich krásných dětí zdrávi. Moc Vás i rodinu zdravím z Brna. Děkuji za odpověď. Vaše vděčná Helena

 

Marcela K. - maminka, Brandýs n.L., velká změna

Dobrý den pane Broučku,

děkuji jménem maminky za Vaši dosavadní podporu při léčbě makulární degenerace. S kůrou jsme začaly trochu později, chvilku trvalo připravit podmínky pro detoxikaci maminčina organismu (stěhování k nám, příprava prostor, prostudování detoxikační kuchařky, nákup všech důležitých potravin a v neposlední řadě přesvědčit maminku přijmout tuto změnu životního stylu). Co se tedy po téměř dvouměsíční terapii u maminky změnilo:

- zlepšení hladiny cukru v krvi
- znatelný úbytek váhy
- pozastavení zrychlujícího se (rapidního) zhoršování zraku

V květnu nás čekají oční vyšetření a diabetologická poradna. Budeme i nadále pokračovat dle Vašich doporučení. Držte nám palce a ještě jednou děkujeme za veškerou Vaši podporu, náměty a inspiraci.

Srdečně zdraví, Marcela K., Brandýs n.L.

 

Ivana Anderková, výrazné zlepšení

Dobrý večer. Dnes som ukončila Vašu terapiu. Asi po mesiaci terapie som bola na očné vyšetrenie v nemocnici. Lekárka sa vyjadrila že stav sa nezmenil ale stabilizoval a že vidím ostrejšie, Čítanie som mala vynikajúce.

Teraz po tejto dvojmesačnej terapii vidím že sa mi zlepšilo centrálne videnie, výrazne ustúpili sivé fľaky v centre zorného poľa. V tme vidím o niečo ostrejšie, písmená v knihe sú viac čierne ako predtým. Lekári mi nedávali nádej na zlepšenie, ale teraz moja očná lekárka sa pýtala na Vašu stránku. Vidím že je to lepšie ako bolo. ďakujem Vám za pomoc Ivana A.

 

Kučerovi, černý flek je pryč a nejen to

Zdravím pane Tomáši,

děkujeme Vám moc za Vaše rady.Manžel ukončil bez problémů kúru, cítí se dobře - černý flek je pryč, jen obraz vidění je z části zastřený,jako potrhaný na menší části.

Zhubl 15kg,zmizel ekzém na noze,krevní tlak 122/66.

Ozveme se po CT v červnu.

Krásné dny! Kučerovi

 

Stanislav Dudla, poděkování

Dobrý den, chci vám oznámit, že táta byl 3.4. na kontrole na oční klinice na kontrole a už má vše v normě a už tam chodit nemusí, jsme moc rádi, že se to podařilo. Pro připomenutí, kúru zahájil asi před rokem.

Já tvrdím, že největší podíl na dobrém konce je zádluhou vaší. Ještě jednou moc za vše děkujeme a doufám, že stav vydrží už na stálo.

Zdraví Dudlovi

 

Hana Škorpíková, zlepšení na OCT

Dobrý den, pane Broučku!

Ozývám se po poměrně dlouhé době s informacemi o stavu mého oka. Včera jsem byla na kontrole u svého očního lékaře a s napětím očekávala výsledky. Byla jsem velmi mile překvapená, když mi ukázal snímky z OCT (kopii Vám posílám).

Vámi doporučený režim se osvědčuje a stav mého oka se stále lepší. Stále dodržuji Vámi doporučená pravidla - sice ne už tak přísně, jako jsem před dvěma lety začala, ale snažím se a hodlám se snažit dál. Přesvědčila jsem se, že i vytrvalost "přináší růže".

Jsem Vám velice vděčná za užitečné rady a přeji Vám hodně klientů stejně spokojených, jako jsem já.

Srdečně zdravím!  Hana Škorpíková

 

Pavel Štrait, celkové zlepšení

Dobrý den, pane Broučku!

Srdečně Vás zdravím a omlouvám se, že jsem se dříve nedostal k odpovědi. Ukončil jsem dvouměsíční terapii a musím říct, že jsem jí zvládl celkem dobře. I když zpočátku jsem měl obavy, zda to vůbec dokážu. V průběhu detoxikace jsem se řídil Vašimi radami. Snazší byl pro mne první měsíc, kdy šlo o detoxikaci střev a trávicího traktu. Bez problémů jsem zvládl i dny tekutého detoxu. Zcela jsem změnil stravovací návyky.

Hodnotím kladně, že terapie měla pozitivní vliv na mojí fyzickou a psychickou kondici:

 • snížil jsem tělesnou hmotnost celkem o 8 kg, připadám si lehčí, pružnější, výkonnější
 • krevní tlak mám stabilní (cca 130/75)
 • vidím znatelně lépe na postižené pravé oko, v zorném poli ubylo černých skvrn, zmenšilo se vlnění obrazu, vidím barevněji
 • velký rozdíl ve vidění je při denním světle, když je slunečno, naproti tomu podstatně hůře vidím, když je šero, zataženo
 • prakticky číst na pravé oko nemohu, ale obrysově se vidění podstatně zlepšilo
 • na nepostižené levé oko vidím velmi dobře a věřím tomu, že celá terapie a zlepšený metabolizmus ho ochrání před makulární degenerací

Chci Vám poděkovat za Váš zájem, podporu a rady. Budu Vás průběžně informovat o svém zdravotním stavu.

S pozdravem, Pavel Štrait

 

Josef Pecl, zlepšení očí i zdravotního stavu

Zdravíme Vás pane Broučku,

manžel právě ukončil dvouměsíční kůru pro léčbu makulární degenerace. I když to bylo pro něj (a i pro mně) náročné období nejen fyzicky, ale i psychicky, dostavily se pozitivní výsledky nejen ve zlepšení zraku.

Celkem zhubl o 11 kg a již cca po měsíci vysadil léky na vysoký krevní tlak , cholesterol a dnu. Po kontrolách na urologii po RAPE prostaty a kardiologii začátkem března bylo konstatováno zlepšení zdravotního stavu a nadále je bez uvedených léků.

Manžel vidí zlepšení zraku - zmenšení černé skvrny na oku - přechází do šedé a vidí jakoby "přes igelit". Také se mu rovnají zakřivené linie. Takže určitě posun k lepšímu!

Žádáme ještě o Vaši radu, jak dále postupovat - určitě ještě doužívá malý zbytek čajů a má ještě jedno balení Eye Macul Plus.

S Vaší detoxikační kůrou určitě velká spokojenost. Dali jsme na Vás kontakt mnoha zájemcům od lékařů po známé, kteří mají obdobné problémy.

Děkujeme Vám za pomoc a podporu i Vaší paní za inspirativní kuchařku.

Přejeme krásný první jarní den a ať se Vám daří ! Jaroslava a Josef Peclovi

 

Jindřich Novotný, zase vidím na psaní

Dobrý den Tomáši,

srdečně Vás zdravím. Moje oči se pozvolna lepší a mám z toho velkou radost. A že nepodléhám iluzím, potvrdil to i lékař při vyšetření na OCT. Proto bych rád pokračoval s pomocí Vaších přípravků a Vašich pokynů.Syn David mi to zajišťoval předtím a dnes se již cítím být schopen si to zajistit sám. Předem moc děkuji.

Přejí Vám i celé Vaši rodině, hodně zdraví a jen samé krásné dny. Jindra Novotný

 

Ingrid Kvasničková, promyšlená cesta k uzdravení

Dobrý den, pane Broučku,

uvědomila jsem si, že jsem Vás neinformovala o mém stavu očí a vidění. Moje degenerace je v úplných začátcích, proto rozdíl ve vidění není tak moc patrný, ale celkově se cítím lépe a proto si myslím, že i sítnice se vylepšuje a spěji k uzdravení.

Jako zdravotní sestra na očním oddělení vím, co se děje a proto jsem ani chvilku neváhala a oslovila Vás. Jsem ráda, že taková uzdravovací cesta Vámi promyšlená existuje. Vaše léčba má logiku a je to možné východisko z maléru zvaného mak.degenerace.

Oční vyšetření budu mít až za 2 měsíce , potom dám určitě vědět. Zatím Vám velmi děkuji. Ingrid

 

Eva Šmídová, černá skvrna mizí

Dobrý den pane Brouček. Děkuji za Vaše vedení v mém léčení. Dva měsíce za mnou. Změny: krevní tlak snížen, váha-3Kg.

Oči :černá skvrna zbledla na světle šedou a nebývá každý den. Cítím se plná elánu.

Ráda bych v léčení pokračovala, prosím tedy o další kůru na dva měsíce. Děkuji Eva Šmídová

 

Jiří Potužák, po měsíci zlepšení

Dobrý den! Pane Broučku, přišla mi od Vás zpráva, abych Vám napsal zpětnou vazbu ohledně dvouměsíční kúry, kterou jsem si od Vás objednal. Vzhledem k tomu, že jsem musel podsoupit několikadenní testování v nemocnici na oční klinice, tak jsem s kúrou začal později. Včera jsem teprve dokončil střevní kúru a dnes začínám jaterní.

Pokud by Vás i přesto zajímaly mé pocity, tak doplním jen, že skvrny v obou očích úplně zesvětlaly a nejsou téměř vidět. Zrak je ostřejší a čáry jsou o něco rovnější.

Stravování mi zpočátku, a někdy i nyní, trochu činilo problémy, neboť jsem byl zvyklý na jiný jídelníček. Přesto mohu s hrdostí říci, že jsem z cesty nesešel a dodržuji všechna pravidla, která jsou napsaná v brožuře. Váha mi spadla na 73 kilo, což je při mé výšce 172-173 cm asi ideál. Rozhodně mohu také potvrdit, že nejsem tolik unavený, jako kdysi.

Nebudu se zatím moc rozepisovat, neboť ještě nejsem u konce. Výsledky každopádně vidím, i cítím.

Hezký den přeji, S pozdravem Jiří Potužák

 

Hana Podzimková, výrazné zlepšení po měsíci

Dobrý den pane Broučku,

právě končím první část detoxikace a chci se s Vámi podělit o výsledky. Shodila jsem 5 kg ,daleko lépe spím ,cítím se skvěle, ale nejpodstatnější je to, že začínám lépe vidět. Zvládnu přečíst pár řádků bez brýlí /mám na blízko 4 a 4,5 dioptrie/ a lepší se i postižené oko.Ještě před měsícem jsem levým okem nerozeznala obličeje, polovina tváře byla zdeformovaná, nyní se to začíná rovnat, obličej vidím celý, sice ještě trochu protáhlý , ale věřím , že za měsíc Vám budu moci sdělit další pokroky.

Jsem nesmírně ráda , že jsem objevila Vaše stránky a mohu využívat Vaší pomoci.

S pozdravem a velkými díky, Hana Podzimková

 

Milada Trojanová, zrak se zlepšuje

Tomáši, zdravím,

posílám zpětnou vazbu, ukončila jsem Vaši 8 týdenní terapii. Terapie střeva proběhla zcela v pořádku, vše jsem zvládla zcela bez problémů. Ačkoliv jsem vzhledem ke své váze zvolila minimalistickou variantu, zhubla jsem 4 kg. Terapie jater a žlučníku také O.K., až na nápoj ranního výplachu, který jsem vynechala, mám totiž nulovou toleranci na čerstvý česnek. Snesu jej jedině vařený, např. v bramboračce, v zeleninové vzpruze, v bramboráku nebo v čočce. Vše ostatní proběhlo naprosto O.K., bez jakýchkoliv problémů. Zeleninová vzpruha je vynikající nápoj, zůstanu u něho i nadále. Nastartovaný režim mi nedělá vůbec žádné problémy.

Oči = tmavé plošky na pravém oku za 2 měsíce jsou výrazně světlejší, věřím, že časem zmizí úplně. Oči posiluji doporučeným cvičením. Na oční kontrolu jdu 16.4., jsem zvědava, jak bude reagovat paní doktorka. Pokud jde o klid a pohodu mně samotné, během těch 2 měsíců jsem zvládla hodně nádherných koncertů, poučných a přínosných přednášek, které mne nejen obohatily, ale přispívaly i celkově dobrému duševnímu pocitu.

Tomáši, podle mého názoru aspirujete na udělení Nobelovy ceny.

Děkuji Vám za součinnost, za Vaše rady a těším se na Vaše další zprávy. Pozdravujte ode mne svou milou choť, její kuchařkou jsem se v mnohém inspirovala. Co miluji, je, Tomáši, Váš „Broučkův proteinový salát“. Dělala jsem si během roku podobný zeleninový, jen bez semínek, brusinek, hrozinek nebo fíků a jablečným octem. S těmito přídavky salát ještě získal na chuti. Vynikající !!!!

Tomáši, zdravím a na shledanou. Přeji krásné jarní dny plné sluníčka a přijměte na závěr ode mne ještě přání příjemně a v poklidu a rodinné pohodě prožité blížící se velikonoční svátky.

Milada

 

pí.Štěpánková, zlepšení po 3 týdnech

Vážený pane Broučku,

paní Štěpánková z Kolína třetí týden absolvuje Vaší detoxikační kůru. Za tuto dobu ztratila zhruba 4 - 5 kilo na váze, cítí se výborně, je pohyblivější a již se jí tolik nechvěje hlas při mluvení. Na tři týdny kůry je to docela dost. Získala velmi pozitivní náboj, v posledních třech dnech je schopná rozeznat oči na cizím obličeji. Jsem rád, že se díky Vám odloupla ze stavu naprosté beznaděje, kůra ji vrátila určitý optimismus a sílu s nepřízní osubu bojovat. Ale vím, že cesta je ještě hodně dlouhá a těžká...

Jan Hora (zeť paní Štěpánkové)

 

Darina Dzurilová, odchlípení sítnice zázračně uzdraveno

Dobrý večer, Tomáši,

dnes Vám môžem s vďakou a úctou odpovedať: ráno som bola na očnej kontrole a lekárka potvrdila 80%-né zlepšenie nadvihnutej sietnice. Hovorila skoro o zázraku, pretože aj okuliare na čítanie prešli z 1,75 na 1. Nenachádzam spôsob,ako Vám poďakovať za Vaše rady a podporu. Vrátili ste mi radosť zo života, nádej a schopnosť pracovať. Ešte raz z úprimného srdca ĎAKUJEM a prajem všetko len to najlepšie.

S pozdravom

Darina

 

Hana Podzimková, zlepšení o několik řádků

Dobrý den ,pane Broučku,

dneska jsem byla s vnučkou na očním a jen tak jsem si zkoušela číst na tabuli se znaky. Než jsem začala Vaši kůru, přečetla jsem postiženým okem dva řádky, nyní jich přečtu šest! 12. května jdu na kontrolu a jsem zvědavá, co paní doktorka řekne.

S pozdravem, Hana Podzimková

 

Darina Dzurilová, ĎAKUJEM VÁM Z CELÉHO SRDCA!!!

Dobrý deň, Tomáši,

ďakujem za Vašu podporu. Včera som bola na očnej kontrole a pani primárka povedala, že je to priam zázrak, ako sa mi zrak upravil. Ešte je časť sietnice muierne nadvihnutá, ale nie sú tam už tie veľké vodné vyvýšeniny. A ako vidím? Obraz na ľavom oku je stále zmenšený a užší , ale už nie tmavší. Hodinu porovnávala OCT prvé - staré 3 mesiace so včerajším a veľmi sa divila. Hovorila som jej o Vás a Vašej metóde a ona mi vravela, nech skúsim všetko, ale aj s liekmi.

ĎAKUJEM VÁM Z CELÉHO SRDCA!!!

Prajem všetko dobré a ešte raz veľké ĎAKUJEM.
Darina

 

Miloslava Slezáková, výrazné zlepšení

Vážený pane Broučku,

manželka Miloslava Slezáková se začala léčit s VPMD podle Vaší metody. Tento týden ji tato osmitýdenní kůra končí. Subjektivně pozoruje značné zlepšení zraku. Je objednaná na kontrolní vyšetření na očním oddělení nemocnice v Pardubicích, bohužel až za dva měsíce, potom by se znovu ozvala.

Nyní by uvítala Vaše další rady, zejména jakým způsobem se má vrátit k normálnímu způsobu stravování.

Jaké jsou zkušenosti s následnou dobou zlepšení zraku po detoxikaci?

Děkuji za odpověď
Hezký den , Miloslav Slezák

 

František Dočkal, po 2 měsících skvělé výsledky

Dobrý den Tomáši,

detoxikační kůru jsem zahájil opožděně kvůli operaci ruky. Ukončil jsem obě etapy tento týden. Vše proběhlo bez potíží, vše včetně "tekutých dnů" jsem snášel dobře.

Výsledkem je zlepšení zraku pravého oka. Amslerova mřížka-linie se v levém spodním rohu vyrovnaly a anomálie prohnutí směrem ke středu je patrná mírně pod středem a zasahuje asi do poloviny od okraje ke střednímu bodu. Na počátku zakalená skvrna je nyní průhledná, ale rozostřená.
K výraznému zlepšení zraku dochází při rozproudění krve při námaze nebo sportu.

Vedlejší "příznaky" kúry jsou:

 • snížení krevního tlaku na hodnoty 120-130/70-80/50-60 (asi měsíc po ukončení medikace-Amlozek stále drží)
 • snížení váhy asi o 8 kg bez jakýchkoliv příznaků oslabení
 • zlepšení tělesné kondice
 • zlepšené trávení
 • výrazné snížení množství cholesterolu v krvi a to v překvapivě krátkém počátečním období necelého měsíce, současné hodnoty v příloze
 • dobře a rychle zhojená rozsáhlá rána po operaci dlaně ruky

Kontrola na Klinice Lexum v Praze dopadla dobře. Dva lékaři se shodli, že poškození sítnice oka krevním výronem není ischemické a má předpoklady k uzdravení. Další kontrola včetně OCT bude 8.3. v Jihlavě.

Pokračuji kúrou RE-generaci a věřím v další zlepšení.

Přeji pěkný den, František Dočkal

 

Eva Váchová, lékaři jsou překvapeni!

Zdravím Tomáši,

sice se ozývám s poněkud delší prodlevou ale s dobrými zprávami. Když mi v březnu 2016 diagnostikovali věkem podmíněnou makulární degeneraci pravého oka byl stav takový, že téměř přes celé oko byla tmavá skvrna, obličeje byly pokroucené, čtení jen s velkými obtížemi a samozřejmě svislé i vodorovné čáry jak oraniště. S neradostným nálezem a doporučením na aplikace injekcí do oka mě odeslali na specializované pracoviště fakultní nemocnice, kde byl volný termín až začátkem června. V mezidobí jsem se proto rozhodla, že musím zkusit alternativní léčbu. Našla jsem Vaše stránky, objednala dvouměsíční balíček, poctivě dodržovala všechny pokyny.

A výsledek? Tmavá skvrna zmizela, čáry se znatelně vyrovnaly, navléknout jehlu bez problémů stejně jako třeba šít rovně na šicím stroji. Po dvaceti letech léčby hypertenze se praktická lékařka nestačila divit, že tlak klesl a téměř rok jsem bez prášků. Přestaly bolet klouby a jako bonus se hmotnost snížila o 11 kg.

Samozřejmě jsem byla velmi zvědavá na výsledky vyšetření na oční klinice, protože subjektivně jsem skutečně zaznamenala posun. Na klinice po vyšetřeních konstatovali, že stav je mnohem lepší a nevyžaduje aplikaci injekcí. Chodím na pravidelné kontroly ale není třeba žádná léčba. Věřím, že s pomocí přírodní léčby se stav bude i nadále zlepšovat.

Mějte se moc hezky, přeji krásný den!

Eva Váchová

 

Alena Továrková, potvrzeno od lékaře!

Dobrý den pane Broučku,

ozývám se Vám po třech měsících od ukončení terapie. Čekala jsem na tuto chvíli dlouho a věřila, že Vám budu moci sdělit pozitivní zprávy. Sama jsem již pociťovala změny vidění svého nemocného oka, dnes jsem ale byla na vyšetření ve FN Olomouc a mám to konečně jak se říká černé na bílém. V lékařské zprávě je přímo napsané "vzhledem k útlumu aktivity bez další terapie" což je pro mě ta největší výhra!

Mnohokrát Vám děkuji nejen za sebe, že dokážete ukázat cestu, o které teď vím že je správná. Každý pozitivní výsledek vás ještě více nakopne v tom co děláte, a zdravý životní styl je mi čím dál bližší.

Kromě nemocného oka jsem také k dnešnímu dni "sundala" 23 kg a již ani nevím co jsou to migrény, které mě každý měsíc alespoň jednou zužovaly. Nemohu se dočkat jara, až vyběhnu na zahrádku a začnu ji obhospodařovávat.

Ještě jednou moc děkuji, s pozdravem Továrková

 

Karolina Z., popděkování

Dobrý den pane Broučku,

Vaše kůra mi tak trochu pomohla nastartovat "nový život" a rozhodně se nechystám, vrátit se zcela k tomu původnímu. Po detoxikaci se cítím skvěle a určitě si ji opět zase opětovně dopřeji. Shodila jsem několik kilogramů a nabyla se energií. Úplně vymizely první projevy menopauzy, které jsem předtím zaznamenala.

Oči se zlepšily, oční lékařka konstatovala, že příznaky makulární degenerace jsou již nepatrné. Ve Vašich doporučeních budu popkračovat.

Hezký den, Karolina.

 

Ján Legát, Slovensko

Dobrý deň pán Brouček.

Nastala chvíľa keď Vám môžem napísať o svojich pokrokoch či skúsenostiach
pri a po absolvovaní kúry Makulárni degenerace Plus. Celý proces som sa snažil dodržať podľa možností tak ako ste popísali. Veľmi mi pomohli Vaše knižky, recepty a e-maily, ktoré ste mi posielal.

Čo je podstatné. že sa cítim oveľa lepšie, netrpím únavou a telo je určite ozdravené. Schudol som 7 kíl čo vôbec nie je na škodu. Meriam 183 cm a teraz vážim 78 kilo. Je to ideálna váha. Náladu mám oveľa lepšiu som veselší a verím, že ste jediný kto mi pomáha zbaviť sa makulárnej degenerácie.

Moje subjektívne pocity a to hovorím o pozitívnych pocitoch pramenia z toho že amslerová mriežka už nie je taká pokryvená ako bola. Čo sa týka videnia menších písmen tak je to také striedavé, raz je to lepšie a raz horšie, zrejme to pramení z toho aké sú oči unavené. V práci pracujem prevažne za počítačom.

Chcem sa Vám za všetko poďakovať, za Vašu prvotnú kúru, za Vaše emaily a za Vašu neskutočnú podporu. Ste človek na ktorého som natrafil čisto náhodou keď som na internete hľadal nejaký výživový doplnok stravy pre oči. Som veľmi rád, že som Vás aspoň takou formou spoznal. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem za to že ste. Verím, že budeme v kontakte aj naďalej.

Krásny deň Ján Legát

 

Ondrej Bauman, tekutina se vstřebává!

Dobrý deň pán Brouček.

Píšem vám konečne dobrú správu. Bol som včera na kontrole na očnom kde mi oznámili, že sa mi tekutina v oku o niečo zmenšila.

Konečne po dlhom čase dobrá správa a preto vám chcem veľmi pekne poďakovať za vašu kúru a rady vďaka ktorým som sa dopracoval k úspechu.

S pozdravom a pekný deň prajem
Ondrej Bauman.

 

Anna Soukupová, vyhnula se operaco

Dobrý den pane Brouček,

v dubnu to bude rok, co mě diagnostikovali makulární degeneraci u pravého oka a co jsem začala užívat Vaše přípravky. Pro upřesnění – je mi 71 let.

Asi od října oční lékařka pozorovala zlepšování zraku . Včera jsem byla na OTC vyšetření ve FN . Výsledek vyšetření je velice příznivý, operace už není nutná.

Určitě je to díky Vašim prostředkům a já Vám moc a moc děkuji!

Anna Soukupová

 

Elena Bohunová, nejen zrak se zlepšil

Dobrý deň pán Brouček

v mesiaci október 2016 som začala procedúru uzdravovania očí od makulárnej degenerácie v balíku, ktorý som od Vás obdržala. Prešli dlhé 2 mesiace detoxikácie organizmu, ktorý som ukončila v prvom januárovom týždni.

Keď môžem zhodnotiť v krátkosti celý priebeh uzdravovania bol veľmi náročný ale aj veľmi prospešný celému môjmu organizmu. Nemusela som brať žiadne lieky na vysoký krvný tlak, lebo pravidelnou kontrolou tlaku som mala hodnoty krvného tlaku od 118/69 mmHg po 125/75 mmHg. Veľmi prospešná procedúra pre mňa bola palming.

Už v prvom mesiaci terapie sa mi zlepšil zrak do dialky a teraz píšem tento mail bez okuliarov. Pozeraním na amslerovú mriežku, nemám žiadne vlnenie, deformácie ani prerušovanie čiar. Začiatkom februára 2017 idem na kontrolu očnej lekárke a potom budem vedieť jej odborné stanovisko na vývoj choroby VPDM v mojom ľavom oku.

Každý deň a niekedy i náročné dni mojej terapie mi v hlave znela myšlienka " robím to všetko pre uzdravenie očí " a pevne verím a dúfam, že výsledky budú dobré.

Pán Brouček chcela by som poďakovať aj vašej manželke za recepty, ktoré boli pre mňa neoceniteľné, ktoré ma viedli celou terapiou a boli súčasťou liečby. Ozvem sa po odbornom vyšetrení očnej lekárky!

S pozdravom Elena Bohunová

 

Věra Sedláčková, pozoruji zlepšení

Dobré ráno,

zdravím Vás srdečně z Vysočiny. V léčebné kůře úspěšně pokračuji. Ranní výplach jater mám zdárně za sebou, řídím se Vašimi radami a ještě více jsem se začala věnovat palmingu a cvičením. Chvilku mi trvalo, než jsem si všechno časově porovnala.

Přestala jsem brát léky na vysoký tlak a zhubla jsem o osm kg. VPMD se stabilizovala, pozoruji mírné zlepšení..

Přeji hezké dny, Věra Sedláčková

 

Marie Neumannová, poděkování

Tomáši, hezký den!

ROK RADOSTI mne provází již od minulého roku, kdy jsem se vydala na cestu odstranění makulární degenerace. Samozřejmě za Vaší pomoci a stálé podpory. Víte, že se mi zrak o hodně zlepšil.
Ještě jednou dík za vše.

Občas kontroluji zrak na Amslerově mřížce. Dřív jsem levým okem viděla jasně jen svislé čáry a vodorovné ne. Dnes po kontrole zraku na mřížce zjišťuji, že začínám vnímat i vodorovné čáry. Mám z toho velkou radost.

Samozřejmě, že na sobě budu i nadále pracovat. Ono se to opravdu vyplatí. Nic není zadarmo a pokud člověk něco chce, musí tomu věnovat svůj čas.

Věřím, že jsem Vám touto zprávou udělala také radost a svou kapkou radosti jsem přispěla do Vašeho ROKU RADOSTI.

Přeji Vám pohodový zbytek dnešního dne.
Zdraví Marie

 

Honza Horňák, poděkování

Ahoj Tomáši,

zdraví Honza ze Svitav. Chci Vás ještě před koncem roku pozdravit a poděkovat za cestu, kterou jste mi ukázal.

V létě, jsem překonal menší neúspěch s tím mím okem a od té doby je dá se říct v pořádku. Nedávno jsem byl na kontrole u lékaře a OCT dopadlo super. Je to takový můj barometr stresu, když už je toho na mně moc, tak mi samo řekne a já zvolním.

Tímto vám přejí krásné svátky v rodinném kruhu. A do Nového roku hodně ZDRAVÍČKA a hlavně hodně moc lidí, kterým ukážete tu správnou cestu, tak jako mně.

Ještě jednou moc dík. S pozdravem Honza Horňák.

 

Karel Skalský, zlepšení po ukončení kúry

Pěkný večer Tomáši,

dokončil jsem dvouměsíční detox a musím konstatovat, že určité zlepšení se dostavilo. Cítém se lépe -zhubnul jsem asi o 7 kg a zvýšený krevní tlak přešel do normálu.

Co se týká očí: Na levé (do kterého dostávám injekce) už skoro vidím normálně - jen se mi ještě špatně čte, doufám, že se i tohle vylepší. U pravého to je horší - nad tím doktoři lámou hůl. Ale i tam pozoruji zlepšení. Centrální skvrna je světlejší a periferní vidění se zostřilo.

Vaše rady v průběhu terapie byly přínosné - vždy jsem si něco upřesnil a hlavně mě držely ve víře v dobrý konec, za což vám děkuji. Další kontrolu na očním mám začátkem ledna. Ještě jednou za vše děkuje a zdraví vás

Karel Skalský.

 

Pavel Zářecký, vyléčená makulární degenerace

Dobrý den pane Broučku,

dnes jsem ukončil dvouměsíční detoxikaci a proto Vám posílám zpětnou vazbu.

Pro Vaší kůru na zlepšení VPMD jsem se rozhodl po přečtení ohlasů vašich klientů a nelituji. Mám vlhkou formu VPMD obou očí léčenou 2x injekcemi avastinu. Když jsem se rozhodoval, zdali půjdu na třetí injekci pro opětovný průsak a značně zvlněný obraz pravého oka, objevil jsem na internetu Vaší terapii.

Již po dvou týdnech užívání jsem pozoroval změny k lepšímu a injekci jsem odvolal. Dnes po ukončení obou detoxikačních kůr můžu říct, že obraz je až na drobné zvlnění v normálu.

Je mi 48 let a detoxikací jsem zhubnul 21 kg, což je pro mne další pozitivum této kůry. Jediný lék který jsem užíval, tedy když nepočítám výživu očí Protectum, byl na vysoký tlak. Ten od druhého týdne neužívám. Celkově se cítím skvěle, za což Vám upřímně děkuju.

Na závěr Vás chci poprosit o radu, jak mám dále pokračovat.

Přeji hezký den,
Pavel Zářecký

 

Anna Soukupová, lékařka překvapena

Dobrý den, pane Broučku,

v dubnu jsem od Vás obdržela balíček na léčbu makulární degenerace. Mám pocit, že se stav trochu lepší, i oční lékařka byla zlepšením překvapená. Na další kontrolu jdu v lednu 2017.

Dobírám 3. balení Eye Macul Plus a protože nechci nic zanedbat a také se bojím o zdravé oko, tak Vás moc prosím o zaslání 2 ks balení na moji adresu.

Děkuji, Anna Soukupová

 

Jaroslav Sova, výrazné zlepšení!

Dobrý den Tomáši,

v sobotu jsem skončil s dvouměsíční kůrou a zde jsou v krátkosti výsledky:

 • Skvrny na sítnici v obou očích se ztratily (dříve jsem je pozoroval v mírném protisvětle, dnes je vůbec nevidím !!!!!)
 • Při testování pomocí Amslerovy mřížky je levé (řídící) oko bez znatelných deformací!!!!! , pravé oko zobrazuje úhlopříčky trošku zvlněně
 • Subjektivně mám venku pocit, že vidím ostřeji a jasněji než dříve.
 • Za dobu detoxu jsem zhubl 8 kg takže při výšce 167cm vážím 62 kg. Zdravotně se cítím velmi dobře, už ten pocit, že jsem vydržel je pro mne velmi povzbuzující.
 • Jak už jsem Vám psal, Vaší „vinou“ jsem přišel po letech znovu na chuť saunování (alespoň 1x týdně) a dennímu kontrastnímu sprchování – nic tak ráno člověka nenakopne!!!
 • Samozřejmě cvičím denně oční strečing a palming.
 • Denně cvičím 5 Tibeťanů a přidávám pár posilovacích cviků
 • Snažím se denně jezdit aspoň hodinu na kole (když to počasí dovolí, déšť nemám rád).

Jsem Vám opravdu vděčný za péči a podporu, kterou jste mi po celé 2 měsíce poskytoval a doufám, že mi i nadále budete posílat své návody a rady.

Ještě jedou Vám srdečně děkuji za podporu a přeji Vám jen krásné dny.

Jaroslav

 

Iva Višinková, několik měsíců po terapii

Zdravím Tomáši z Olomouce,

ráda bych Vám napsala, že na svých očích pracuji každý den, jen jsem dlouho nepodávala zprávu.

Oči se lepší, mám pocit z měsíce na měsíc. Má to různé fáze, ale písmena jsou již narovnaná, jsou víc u sebe, malá písmena bez brýlí již super, ale do dálky se písmenka k sobě ještě tlačí, ale vím že se to bude všechno zlepšovat.

Vidím ten rozdíl před léčením a po léčení a vím, jak zmizela do dálky sinusoida na písmenkách, že je cesta k uzdravení otevřená a vůli mám v sobě.

Kolikrát si na vás vzpomenu a děkuji,že existujete a jak velice pomáháte.

Přeji jen krásné dny, Iva

 

Alena Továrková, Jevíčko

Dobrý den pane Broučku, ozývám se po dokončení prvního měsíce terapie.

Fyzicky se cítím moc dobře, bodejť by ne, dole je 14 kg. Podotýkám jenom, že se šťávami a zdravou stravou jsem začala již tři týdny před návštěvou u Vás a tedy začátkem samotné detoxikace, a navíc jsem trpěla velkou nadváhou. Snažím se denně pracovat na všech bodech detoxikace, občas to vše s prací skloubit je sice náročnější, ale snažím se.

Důležité je, že se oko pomalinku zlepšuje. Dnes jsem například, sice rozmazaně, ale i za deště, přečetla "nemocným" okem SPZ aut!

Začínám brát nemoc jako dar, jako ukazatel, že něco bylo v nepořádku a já si svého těla dostatečně nevšímala. Znovu se ozvu po dokončení celé detoxikace.

Alena Továrková (Jevíčko)

 

Jarmila Malíková, zlepšení potvrzeno na OCT!

Dobrý den, Tomáši,

dnes Vám posílám zprávu nad zlato!

Byla jsem na OCT. Pan doktor to dost dlouho zkoumal, pak povytáhl obočí a pravil :  " Je to lepší !!!!!!!!!!!!!!!"

Já jsem moc ráda a je to Vaše zásluha ! Tak a já dál cvičím oči a mám ještě jednu pixlu EYE MACUL. To bych si potom ráda ještě objednala.

Hezkou neděli. Jarmila

 

Marie Neumannová, opět vidím!

Tomáši, zdravím a přeji hezký den.

Dnes se chci s Vámi podělit o radostnou zprávu. Ale pěkně od začátku.

16.8. jsem navštívila svoji oční lékařku protože se mi zhoršil zrak. Při čtení levým okem jsem nic nepřečetla a pravým okem jen 2 horní řádky. Začala jsem hned cvičit oční jógu a pak jsem Vás 6.9. osobně navštívila.

Snažila jsem se dodržovat Vámi rozepsaný detoxikační režim. V současné době jsem v 6 týdnu detoxikace. Cítím se velice dobře. Krevní tlak se udržuje stále pod 115/60.

Poznala jsem sama na sobě, že zrak se lepší. Včera jsem byla v makulární poradně v Olomouci a sama jsem byla mile překvapená, že mi šlo čtení velice dobře. Pravým okem jsem nepřečetla jen 3 poslední řádky, předtím to byly jen horní dva (poznámka TB: nejmenší řádek většina lidí nepřečte, paní Neumannová tedy pravým okem vidí téměř jako člověk s dokonalým zrakem).

Pravé oko bylo od začátku detoxikace slabší a tím jsem přečetla jen 2 horní řádky, předtím ale vůbec nic. Toto oko se také zlepšujie ale jde to pomaleji.

Nejsem typ člověka, který se spoléhá na lékaře, ale vždy hledám cestičky jak si pomoci sama popřípadě s lidmi, kterří se zabývají alternativní medicínou. V říjnu tohoto roku jsem měla podstoupit artroskopii kolene. Dokonce jsem dostala papíry na předoperační vyšetřrení a vyfasovala jsem i francouzké hole. Pracovala jsem na sobě a operace se neuskutečnila a chodím v pohodě. Lékaři nejraději řeší vše operací. Tak mi držte pěsti ať se oko uzdraví i bez operace.

Přeji příjemný nadcházející víkend celé Vaší rodině. Marie

 

Lea Bačovská, CSCHR, po ukončení léčby

Pane Broučku, přeji krásné dopoledne do Hradce.

Hlásí se nadšená klientka Leona z Jeseníku. Před chvílí jsem si udělala čerstvou šťávu z mrkve a červené řepy a teď sedám k počítači, abych podala hlášení o své detoxikaci.

Když jsem se do kúry 9. září pouštěla, říkala jsem si, že nemám, co ztratit. Že mohu jen získat. Připomínám, že jsem měla opakovanou CSCHR (lékaři nevědí, proč se to děje) a nekompenzovanou hypotyreózu (nesnáším Euthyrox).

A taky že jsem získala!!!! A není toho málo!!!

První úspěch a první poděkování!

Moje skvrna v oku se ztratila! Hurááá!

Druhý úspěch a druhé poděkování!

Poslední odběr na štítnou žlázu ukázal zlepšení. V létě jsem měla TSH přes 10. Nyní na posledním odběru lehce přes 8. Pro lékaře je to samozřejmě stále důvod k zahájení medikace, jelikož norma je do 5. Ale pro mě je to známka, že se s mojí štítnou žlázou děje něco pozitivního.

I subjektivně se totiž cítím velmi dobře. Vlastně tak dobře jsem se už dlouho necítila. Letos v březnu mě k lékaři dohnala obrovská únava, neustálá zimomřivost, slabost v nohách, kdy už i vstávání ze židle byl problém. No a dnes jsem plná energie, dobré nálady. Doma neustále větrám a spím při otevřeném okně. Sem tam si i změřím teplotu. Dříve jsem mívala i 35,3° C, nedostala jsem se přes 36. Klasický příznak hypofunkce štítné žlázy. Nyní mám teplotu normální.

Detoxikaci jsem zvládala dobře. Jídla mi problém nedělala, jelikož, jak už jsem psala v některém ze svých dřívějších mailů, pohanka, ovesné vločky, luštěniny, ovoce a zelenina apod. to vše už nějakou dobu do mého jídelníčku patřilo.

Velice se mi líbil propracovaný systém detoxikace. Byl to přesný režim a řád. Všechno přišlo nachystané v balíčku, nemusela jsem nad ničím přemýšlet. A navíc jsem mohla kdykoliv požádat o radu. Nemusela jsem hodiny pátrat na internetu, co by bylo pro mě vhodné, a pak to systémem pokus – omyl zkoušet. Stejně mi ty pokusy- omyly nepomáhaly, protože daná „rada“ nezapadala do celkového kontextu.

Musím říct, že mi také velmi pomohl „zákaz“ internetu a zpráv. Místo marnění času čtením zpráv a přihlouplých diskuzí jsem šla do přírody a kochala se naší krásnou jesenickou krajinou. Chodila jsem do Priessnitzových lázní a v místním venkovním balneoparku si do posledních dní užívala vodoléčeb. I za tuto podstatnou změnu ve svém životě Vám chci moc poděkovat.

Nyní bych prosila o radu, jak pokračovat dál.

Ještě jednou děkuji Vám a Vaši paní a přeji mnoho dalších spokojených klientů.

Zdraví Lea

P.S.: Budu ráda, když zveřejníte mojí referenci a bude další lidi motivovat.  Když jsem v srpnu řešila, co s okem, také mi velmi pomohlo v rozhodování to, že jsem si mohla přečíst ohlasy klientů. A úplně nejvíc mě přesvědčil ohlas pana Petra Viláška z Jeseníku. Pan Vilášek mě nezná, ale já jeho ano. A v tu chvíli jsem věděla, že čtu reálné příběhy reálných lidí.

 

Jarmila Malíková, skvrma se projasňuje a další změny

Milý pane Tomáši,

kdybych se neostýchala, napsala bych příteli... Dnes jsem ukončila 2 měsíční kůru a zároven prožila 2 měsíce překvapení, nových poznání a hlavně poznání sama sebe a za to jsem velmi vděčná !

Žádal jste o stručnou zpětnou vazbu a tak Vám hlásím: Změnu cholesterolu poznám příští týden, kdy jsem objednána. Bolesti kloubů ( tedy těch které nemám vyměněné ) se velmi zmenšily jinak běhám jako srnka. Mám radost a dobrou náladu proto, že jsem to s Vaší pomocí dokázala.

Za pár dnů jdu na kontrolu očí a jsem zvědavá, co se na CT ukáže, protože jsem zaznamenala změny k lepšímu. Pokřivené linie jsou mírnější a skvrna je průhlednější.

Budu dále pokračovat podle Vašich rad. Mně změna stravování vůbec nevadí, naopak se cítím daleko lehčí. Ráda bych s Vámi zůstala ve spojení a využívala Vašich rad a povzbuzení. Mám i takové přání, abychom se někdy setkali osobně. Třeba se mi to splní. Pozdravujte také svoji paní a poděkujte za moc dobré recepty.

Přeji hodně zdraví, děkuji a hezký večer. Jarmila

 

Hana Škorpíková, vítězí nad nemocí

Dobrý den pane Broučku!

Znovu se Vám ozývám po další kontrole mých očí, hlavně pravého oka postiženého makulární degenerací. Od loňského února se s Vaší pomocí snažím tuto nemoc porazit a dnes mohu konstatovat, že poměrně úspěšně.

Po celou tu dobu se snažím dodržovat Vaše rady ohledně zdravého stravování a až na malé výjimky denně piji litr mrkvové šťávy s listovým špenátem. Užívám k tomu ještě jednu tabletu luteinu denně, jím hodně zeleniny a ovoce.

Výsledky se dostavují sice pomalu, ale přesto jsem velmi šťastná, že jsou pozitivní. Za to vděčím Vám a Vašim radám. Otok téměř zmzel a sítnice se postupně narovnává.

S pozdravem a přáním mnoha dalších spokojených klientů Hana Škorpíková

 

Jaroslav Sova, po měsíci zlepšení!

Dobrý den Tomáši.

jsem v polovině detoxu a cítím se výborně, shodil jsem 5kg, takže teď při výšce 167 cm vážím 66kg. Díky Vám jsem po létech přišel znovu na chuť saunování a kontrastnímu sprchování. Je to prima a určitě to zlepšuje náladu.

Schválně jsem nesledoval své pokroky pomocí Amslerovy mřížky a teď jsou už výsledky patrné. Levé (řídící) oko zobrazuje mřížku bez viditelných deformací, pravé oko zobrazuje úhlopříčky malinko vlnité.

K ránu, když jsem jedním okem pozoroval světlo procházející staženou roletou, měl jsem ve středu očí vždy skvrnu, v každém oku jiného tvaru. Po měsíci terapie skvrny téměř zmizely. To je pro mne velmi povzbuzující, protože právě tyto skvrny mě přiměly, abych se s Vámi spojil a začal s léčbou.

Trochu zatím „plavu“ v meditacích a vizualizaci, hledám na internetu návody jak na to a třeba byste mi mohl s tímhle „duchovnem“ trochu pomoci…..

Děkuji Vám za podporu a přeji krásné podzimní dny.
Jaroslav

 

Iveta Miškove (maminka), stálé zlepšování a šedý zákal je pryč

Milý Tomáš,

dnes som bola s mamou na kontrolu u očnej a musím sa podeliť s tebou o obrovskú radosť, pretože mame sa znovu oči zlepšili, aj to oko ktoré jej dlhú dobu stagnovalo. Nevidela prečítať ani najväčšie písmená, dnes už to dokázala a aj tým druhým zase prečítala o niečo viac.

Šedý zákal ktorý sa jej tiež začal tvoriť úplne zmizol. Lekárka bola tým zaskočená natoľko, že ma zavolala dnu do ordinácie a vyzvedala čo mama berie a čím sa lieči. Nakoniec som jej nadiktovala tvoju internetovú stránku.

Je to hlavne tvoja zásluha že mama neoslepla a sme Ti všetci veľmi vďační za to čo robíš a ako pomáhaš ľuďom.

S úctou Iveta s mamou.

 

Alena Rapprichová, zlepšení u lékaře

Dobrý den,

včera jsem byla na kontrole v Ústí nad Labem a v nálezu mám, že se moje nemocné oko pomalu začíná zlepšovat. Ještě je přede mnou asi dlouhá cesta, ale věřím, že to nakonec bude dobré.

Děkuji a přeji hezký den, Alena Rapprichová

 

František Brož, zlepšení u babičky

Hezký den,

rád bych Vás informoval ohledně průběhu léčby makulární degenerace mé babičky. Léčí se již cca 3,5 měsíce a začíná již pozorovat zlepšení zraku. Nedávno byla dokonce u očního lékaře, který dle čtení písmen konstatoval též zlepšení. Máme tedy velikou radost a babičku to jen povzbuzuje v další léčbě. Patří Vám tedy opravdu velké díky.

Moc děkuji!
František Brož.

 

Jana Reichlová, po 8 týdnech zlepšení

Dobrý večer, pane Broučku,

ozývám se Vám po 8 týdnech detoxikace s následujícími výsledky: pokles cholesterolu ve všech hodnotách (spokojenost obv. lékaře), pokles váhy o 8 kg (spokojenost moje), další pokles otoku na sítnici (spokojenost lékaře v sítnicovém centru ve Zlíně).

Sice jsem se ještě "nedopracovala" k úplnému vstřebání otoku sítnice, ale budu bojovat dál. Prosím Vás o informaci o dalším postupu.

Měl jste pravdu v tom, že je dobře, že jsem přestala pracovat; nemám vůbec myšlenky na své původní zaměstnání, ale naopak se mi otevřely zcela jiné obzory...

Moc vám děkuji za "přesměrování" mého života i za zdravotní výsledky, kterých jsem dosud dosáhla. Těším se na zprávu od Vás, aby se rozptýlily moje občasné pochybnosti, že opravdu dojdu do zdárného konce....
S pozdravem J. Reichlová

 

Darja Boukalová, nový pohled na svět

Dobrý den, pane Broučku,

děkuji za zasílané motivační zprávy a informace.

Ráda bych Vás informovala, jak u mne probíhá terapie "Zbavte se makulární degenerace" dle Vašeho návodu. Zítra končím druhý týden této terapie.

Na začátku jsem z toho byla trochu rozpačitá - jak to vše zvládnu při běžných každodenních povinnostech. Příprava jídel a šťáv vč. nákupů potřebných potravin (najít správné obchody) mi zabrala veškerý čas.

Ve druhém týdnu se vše pozitivně změnilo. Získala jsem nad vším kontrolu a větší přehled - vše si lépe zorganizovala. A skutečně si to začínám užívat, vč. palmingu, očního strečingu, sprchování, atd.. Jelikož jsem zvyklá na aktivní odpočinek, nedělá mi předepsaný pohyb problém. Naopak, ráda bych k tomu přidala moje oblíbené aktivity - jízdu na koloběžce a in-line bruslení.

Po 14 dnech terapie se cítím příjemně, svěže. Z mojí původní váhy 72 kg (výška 175 cm) jsem ztratila 2 kg :-) Takže žádná drastická dieta, žádný pocit hladu. Příští týden odjíždím na 14 dnů k moři, kde budu pokračovat v terapii a ještě více očím a tělu dopřávat pohybu na čerstvém vzduchu. Po návratu se ozvu a ráda si s Vámi domluvím schůzku.

Díky Vaší terapii se změnil můj náhled na život a to jak ve stravování ("nežijeme, abychom jedli, ale jíme, abychom žili"), tak ve vnímání okolního světa. V místě mého bydliště najednou objevuji krásné věci, které jsem dříve nevnímala. Moc Vám za vše děkuji !

S pozdravem a přáním krásných dní
Darja

 

Jana W., další zlepšení

Dobrý den Tomáši,

ráda bych Vám napsala o sobě. Detox jsem již ukončila, ale stravuji se dál ve stejném duchu. Přidala jsem si kousek masa a kousek chleba týdně, ale většinou jím veganskou stravu a i šťávy nebo smoothie si dopřávám dennně nebo alespoň obden. Nechci se vzdát dobrého pocitu, který při tom mám a nerada bych, aby se moje oční choroba opět zhoršila.

Cítím se opravdu dobře, shodila jsem přes devět kilo a dřívější zažívací potíže a únava po jídle se staly minulostí. Také problémy s kyčlí se zlepšily, částečně to přičítám nižší váze.

Absolvovala jsem druhé oční vyšetření a nález se opět zlepšil tak, že pan doktor nemohl jednoznačně potvrdit diagnózu vlhké formy makulární degenerace.

Myslím také, že se mi zlepšilo vidění na dálku - nemám to potvrzeno měřením, ale subjektivně se mi to tak jeví.

Moc Vám za všechno děkuji. Škoda, že s Vámi lékaři nespolupracují, mohlo by to pomoci mnoha pacientům!

Se srdečným pozdravem
Jana

 

Jarmila M., vrátilo se barevné vidění!

Děkuji za zaslané informace, to se v tomto období bude rozhodně hodit.

Jenom ještě krátká zpráva. Mám před sebou ještě tři týdny. Tělo je z mého rozhodnutí a průběhu nadšeno!

Oči se snažím posuzovat opatrně a střízlivě, ale do pravého oka ( to je to horší ) se mi vrátilo barevné vidění, což trošku euforické je.

Přeji hezký den samé úspěchy. Jarmila

 

MUDr. Aleš Vlček, poděkování

Dobrý den Tome,

předem mého dopisu Ti chci poděkovat, že jsi mi změnil přístup k životu:-). Pořád se mi vybavuje obrázek z Tvé brožury - váhy se stresem a mýma očima. Má to opravdu širší význam ...co se týče hodnot.

Myslím, že je důležité vědět, že neděláš zbytečnou práci, a že má smysl.

Po detoxu si stále udržuji váhu, je mi dobře a oči se pomaličku lepší.

S pozdravem Aleš

 

Anna Honová, výrazné zlepšení, lékařka je překvapena

Vážený pane Broučku,

od začátku měsíce září jsem se pustila do makulární - regenerace. Pravé oko, postižené vlhkou makulární degenerací se prosvětluje, černá skvrna se jakoby rozšířila skoro na celé oko, ale není černá, ale světle šedá, vidění je zamlžené, přesto vidím lépe.

Včera jsem byla po pěti měsicích na kontrole na oční klinice. Paní doktorka byla překvapená nad zlepšením stavu oka - oteklina i tekutina/krev/ se vstřebala. Samozřejmě mi to dodalo zase chuť pokračovat v regeneraci. Příští kontrolu mám opět za 5 měsíců. Ráda Vás opět budu informovat jak pokračuje regenerace očí.

Děkuji Vám a přeji hodně lidi, kterým můžete pomoci.
Srdečně Vás zdravím
Anna Honová

 

Lea Bačovská, skvrna se zmenšuje!

Dobrý den, pane Broučku,

minulý týden jsem od Vás obdržela zásilku s Eye Macul Plus, za kterou děkuji.

Jsem nyní ve třetím týdnu detoxikace střeva a mám SKVĚLOU zprávu!!! Moje skvrna v oku se neustále zmenšuje! Je to fantastické! Tento výsledek mě "nakopává" k dalšímu pokračování v kúře.

Cítím se velmi dobře. Prvních pár dní jsem měla problémy s koncentrací a občas jsem si připadal dezorientovaná, ale pak to přešlo. Nyní jsem plná energie, až euforie. Schody beru po dvou, do kopce doslova letím :-). Já vždycky zimomřivá se doslova těším na střídání teplé a studené sprchy. Poslední rok jsem spávala na elektrické dece, nyní spím při otevřeném okně. Jídla mi chutnají a velmi mě baví hledat na internetu a zkoušet další nápady.

12. října jdu na OCT a 13. října na odběry štítné žlázy. Tak se pak ozvu, jak jsem dopadla. Jsem sama zvědavá, protože, jak už jsem psala výše, cítím se moc dobře.

Mám od Vás také odšťavňovač a jsem s ním velmi spokojená.

Chci Vám moc poděkovat i za pomoc a podporu.

Hezký den do Hradce!

 

Hana Kopicová, zlepšení nejen očí

Dobrý den pane Broučku

tento týden končím detox jater. Cítím se zdravotně velmi dobře. Můj zrak se zlepšil a rozhodně se zastavilo to stále narůstající zhoršování. Často vystačím s brýlemi nebo slabší lupou. Silnou lupu používám mnohem méně.

Kloubní potíže s koleny (artróza 2 - 3 stupeň) - téměř jak zdravé.

Prosím i radu jak dál. Kontrolu na očním mám koncem září. Myslím, že se u mně mnoho měnit nebude. Strava mi vyhovuje, "bažinka" též mi prospívá. Zeleninové šťávy pro další zlepšování zraku jsou asi též nezbytné.

Byla jsem požádána o kontakt na Vás. Ráda jsem ho poskytla.

Pane Broučku za vše moc děkuji.
S pozdravem Hana

 

Jana Reichlová, otok sítnice výrazně ustoupil po 3 týdnech

Dobré ráno, pane Broučku,

chtěla bych Vám poděkovat za průběžnou podporu, která člověka vždy nabudí a dodá sílu k pokračování v terapii. Moc mi pomáhá a vzbuzuje taky spoustu emocí...

Hlavně ovšem píšu proto, abyste měl zpětnou vazbu: procházím třetím týdnem terapie (nemám problém se stravou, občas spíš s dodržením všech potřebných mentálních programů) a včera jsem byla na kontrole v sítnicové poradně ve Zlíně.

Výsledek: otok se výrazně snížil!!!

Musela jsem se s Vámi o tu radost podělit, protože je to především Vaše zásluha. Moc děkuji.

Srdečně zdraví J. Reichlová

 

Jana W., zlepšení už po měsíci!

Dobrý den Tomáši,

dnes jsem absolvovala oční vyšetření včetně OCT. Jsem na konci 4. týdne detoxikace. Vaši kůru ještě doplňuji akupunkturou.

Výpotek za sítnicí se výrazně zmenšil!!!!

Jsem nadšená, protože v tak rychlý účinek detoxikační kůry jsem nedoufala! Je to obrovská motivace pro další pokračování.

Jsem Vám moc vděčná a věřím, že se budete radovat se mnou.
Se srdečným pozdravem
Jana

 

Vlasta Nagyová, výrazné zlepšení

Dobrý den,

musím Vám už konečně napsat, byla jsem ted v jednom kole. Stín na oku se hodně rozplynul,když pohnu okem trochu dolu, tak vidím zcela jasně. Jinak píšu, háčkuju úplně bez problému. Byla jsem na prohlídce na cévy, taky v pořádku, na odběry půjdu v říjnu.

Moc Vám děkuji za všechny ty povzbuzující zprávy a dobré rady, stále se jimi budu řídit.  Ještě jednou za všechno děkuju!

S pozdravem Vlasta,

 

Radek Kavan, začátek nového života

Po zjištění diagnózy makulární degenerace se mi zhroutil svět. Bál jsem se, co mě čeká, a vlastně jsem ani nevěděl, co mi přesně je. Nevyléčitelná nemoc, která má za následek ztrátu zraku - to je vše, co jsem o nemoci věděl a co se mi míhalo v hlavě. S takovou diagnózou na tom člověk psychicky není moc dobře, ale rozhodně jsem se nesmířil s tím, že budu čekat na svůj osud.

Začal jsem se o nemoc více zajímat a narazil na web pana Broučka. Pana Broučka jsem oslovil a on mi popsal mou nemoc a detailně vysvětlil, co musím ve svém životě změnit. Dnes je to téměř rok, co se držím jeho rad a řekl bych, že můj svět je teď jiný než před rokem. Můj zrak se nezhoršil, naopak spíše zlepšil. Dnes už spíše beru nemoc jako dar, se kterým jsem si uvědomil, že je potřeba se o svoje celkové zdraví více starat.

Jsem moc vděčný, že jsem narazil na pana Broučka, který mi podal pomocnou ruku a ukázal, kterým směrem se vydat, abych nemoc porazil.

Děkuji

S přáním hezkého dne, Radek Kavan

 

Gabriela Barszczová, výsledky kontroly

Dobrý deň, ozývam sa Vám, ako som sľúbila.

Včera som bola na kontrole u očnej lekárky. Nové vyšetrenie nevedela porovnať s posledným z júna 2016, lebo sa údajne niekam stratilo. Ale porovnala ho s predchádzajúcimi a povedala, že je to lepšie, takže nevidí dôvod k tomu, aby sa - povedané jej slovami - s tým niečo robilo. Odporučila mi ďalej brať vitamíny a kontrolu o 3 mesiace.

Pevne verím, že už nedôjde k žiadnemu progresu.

Ďakujem a prajem pekný deň! Gabriela

 

Miloslava Havelková (maminka), zmizely křivé linie!

Zdravím Vás a s radostí píši,že nastal posun - zlepšení! Moje maminka již nemá zprohýbané dveře a sloupy.

Léčba je sice náročná, ale maminka chce moc a moc vidět a tak se snaží vše dodržet.Moc se těší až bude vidět i malé předměty.

Příští týden je již poslední a tak Vás prosím a další pokyny. Přeji Vám pěkný víkend a těším se na odpověď. Míla Havelková

 

Marcela Langkramerová, suchá forma pod kontrolou

Dobrý den, pane Broučku,

moc Vás zdravím a přeji krásné letní dny. Chtěla jsem Vás informovat, že moje maminka Maruška (doktorka) byla nyní po roce na očním vyšetření a paní doktorka jí řekla, že se prozatím její stav vůbec nezhoršuje (má suchou formu makulární degenerace a kúru měla v březnu a dubnu) a je prozatím stabilizován, nové drůzy tam nejsou.

Na jedno oko vidí stále dobře jak před tím a druhé se zlepšilo na blízko.Mám z toho velkou radost.

Moc ještě jednou děkuji za naději, že se dá s tímto onemocněním něco dělat. Ale hlavně jsem Vám chtěla poděkovat za šanci. Mě jste také moc pomohl,protože jak jsem se mamky diagnózu dozvěděla tak jsem začala hledat o této nemoci na internetu a opravdu mě to do týdne dostalo do deprese a nespavosti, moc jsem se tím trápila... A Vaše šance ve mě probudila bojovníka a věřila jsem tomu a stále věřím, že se nám to u mamky podařilo minimálně pozastavit.

Mějte se moc pěkně a hodně zdraví, Marcela Langkramerová

 

Libuše Vymětalová, další zlepšení

Dobrý den Tomáši,

zdravím Vás srdečně a děkuji Vám za všechny rady, návody, informace a tipy. Chtěla jsem Vám podat informaci o stavu mého zraku: Oko se pomalounku,ale stále zlepšuje (černá skvrna je už skoro poloprůhledná) a já věřím, že plná funkce se oku - navzdory tvrzení milé paní primářky - vrátí. Díky Vám !!!

Vaše Libuše Vymětalová

 

Ružena Neuwirthová, zlepšení po 6 týdnech

Dobrý den, pane Broučku,

ráda bych Vás informovala o stavu svého léčení.

Že hubnu je jedno z pozitiv, ale to není to hlavní. Mám již "dole" 11 kg. Důležité jsou pro mne oči. Mám pocit, že po 5ti týdnech se moje levé oko pomalu lepší.

Když jsem začala, měla jsem všechny 4 strany na Amslerově mřížce prohnuté směrem dovnitř. Teď se levá strana téměř srovnala, ty 3 další jsou sice nadále prohnuté, ale ne tolik jako v začátku. Obrysy vidím jasněji, ale malé. Ale i tady mám pocit, že se i tyto znaky nepatrně zvětšují. Vidím rozhodně lépe, ač ne zcela jasně, do dálky. Budu tedy nadále pokračovat a snad se oko postupně "dá do kupy!"

Zvláštní je, že nemám hlad, nemám chuť na sladké, nevadí mi, že nesolím, pořídila jsem si 2 druhy nerafinované soli a používám jen jablečný ocet a to v malé míře a kvalitní.

Tak to je asi v základě vše. Přeji Vám a Vaší ženě Pavlíně pěkný víkend!

S pozdravem Neuwirthová

 

Jaromíra Štědronská, po 6 týdnech zlepšení

Vážený pane Broučku,

již několik dnů se chystám podat Vám zprávu (pro mne velmi potěšující) o stavu mého zraku.

Zahájila jsem 6 týden Vaší terapie MD. První 4 týdny jsem zvládla celkem bez potíží – a již asi 3 týden jsem měla pocit, že tmavá skvrna před okem je světlejší, i když na oko jsem stále neviděla. Koncem minulého týdne jsem zjistila, že vidím obličeje (zblízka) i když je nepoznávám, a včera jsem opět přečetla (také zblízka) SPZ – při zahájení terapie jsem byla ráda, že vidím auto. Skvrna před okem sice ještě je – ráno tmavší, přes den zesvětlá.

Když jsem Vás žádala o pomoc, věřila jsem (a stále věřím), že terapie bude úspěšná. Změnila jsem proto od základu svůj jídelníček (zhubla jsem zatím z ca 63 kg na 59 kg - měřím pouze 156 cm – takže to nevadí) i režim dne. Jsem rozhodnutá dále postupovat v nastoleném režimu a prosím o další rady ev. terapeutické pomůcky.

S přáním všeho dobrého , Jaromíra Štědronská

 

Pavel Dufek, výrazné zlepšení, bez další injekce!

Dobrý den pane Brouček,

vyhledal jsem vás když mi diagnostikovali Makulární degeneraci ve velmi pokročilém stádiu. Levým okem jsem neviděl ani tabuli s písmeny, natož pak písmena.

Poslali mě na injekce do FN s cílem alespoň zpomalit, lépe zastavit pokračující slepnutí. Po prostudování dostupných informací jsem získal spíš despekt jak k invazivní léčbě tak i neinvazivní. Proto jsem se rozhodl pro obojí.

Během 2 měsíční terapie striktně dodržované dle vašich instrukcí jsem absolvoval ještě 3 injekce. Rád bych vás seznámil s výsledkem.

 • Zhubl jsem 16 kg a je mi celkově lépe a jsem samozřejmě pohyblivější
 • Ustoupila bolest kloubů především kolen
 • HLAVNĚ! Na poslední kontrole bylo konstatováno takové zlepšení, že už nemusím na další injekci
 • Levým okem kterým jsem neviděl ani tabuli přečtu pátý řádek!

Jsem tímto přesvědčen, že mě vaše metoda moc pomohla a za to vám DĚKUJI! Dál hodlám pokračovat i když ne tak striktně a budu vděčný za další vedení.

S pozdravem a přáním mnoha dalších takových úspěchů děkuje

Pavel Dufek , Trutnov

 

Eva Váchová, terapie funguje

Hezký dobrý den, pane Tomáši,

srdečně zdravím a ráda bych se podělila o několik informací. Ve středu příští týden končím druhý měsíc detoxikace a určitě cítím celkově dobrý dopad - po 25 letech mi lékařka zrušila prášky na hypertenzi, přestaly problémy se zažíváním, úbytek na hmotnosti -12 kg a po 55 letech jsem přestala kouřit.

Dopad na makulární degeneraci určitě pozoruji.. Před 2 měsíci jsem dokázala jen obtížně zaostřit abych se mohla podepsat, vodorovné i svislé čáry byly jak vlnobití, tmavá skvrna uprostřed oka byla větší a neprůhledná. Nyní je skvrna menší a průhledná, čáry jsou méně zvlněné (a například obličeje mnohem lépe rozpoznatelné), schopnost zaostřit se výrazně zlepšila - bez problémů navléknu jehlu i třeba rovně šít na stroji. Objektivně zatím nové výsledky vyšetření v sítnicové poradně fakultní nemocnice nemám, na kontrolu jdu v červenci.

Nadále budu brát 3x denně Eye Macul Plus a určitě jsem změnila názor na způsob stravování. Zeleninové šťávy i čerstvá zelenina byly i zůstanou součástí mého jídelníčku, bílé maso a ryby, luštěniny a celozrnné těstoviny. Ale i tak se chci zeptat jak bych měla postupovat po ukončení detoxikace při postupném přechodu na stravování s poněkud rozšířenějším sortimentem potravin oproti režimu detoxikace.

Děkuji za odpověď a přeji krásné dny!

Eva Váchová

 

Gabriela, zlepšení už po 2 týdnech

Dobrý deň,

musím sa s Vami podeliť o radosť. Už po takom krátkom čase cítim zlepšenie zraku. Je to iba 2 týždne, čo som začala detoxikovať. Poctivo sa riadim Vašimi pokynmi a prinieslo to svoje ovocie. :)))))))))))

Pekný deň! Gabriela

 

Miroslav Muller, zlepšení již po 3 týdnech

Dobrý den,

chtěl bych Vás s velkou radostí informovat o tom, že po necelých 3 týdnech došlo k pozitivní reakci poškozeného oka. Původní vlny se již skoro narovnaly. Potěšilo to mne i celou rodinu. Přiznám se ,že takový relativně rychlý výsledek jsem neočekával. Věřím, že ve zbylém období detoxice dojde k dalšímu zlepšení.

Moc děkuji a zůstávám s pozdravem

Miroslav Muller

 

Alena Mládková, Příroda dělá zázraky

Dobrý večer, Tomáši,

je to již téměř rok, co jsem se Vám neozvala, ale to neznamená, že bych si na Vás nevzpomněla. Při mé poslední návštěvě u Vás jsem si odvezla novou terapii a zase zabojovala o uzdravení. S velkými obavami jsem šla v prosinci do nemocnice na kontrolu a tam jsem si vyslechla zprávu, že oproti stavu z března došlo ke zlepšení. To víte, že jsem měla obrovskou radost!

Dnes po půl roce jsem byla znovu vyšetřena a paní doktorka mi řekla, že příroda dělá zázraky a že se levé oko zase oproti prosinci o něco zlepšilo. Malý průnik tekutiny tam ještě je, ale věřím, že i to dokážu zcela eliminovat.

Věřím, že i nadále pro Vás budu mít jen dobré zprávy. Jako vždy mohu jen opakovat, jak moc jsem Vám vděčná za Vaši terapii, Vaše rady a povzbuzení.

Přeji Vám stejně krásný večer, jaký mám dnes já!

Srdečně zdravím, Alena Mládková

 

Jaroslava Vondráčková, VPMD, výrazné zlepšení!

Dobrý večer, pane Broučku,

protože mi za pár dní končí terapie Re-generace, šla jsem na oční, abych se dozvěděla, jak to se mnou od prosince vypadá. Mám šílenou radost, stav se podle paní doktorky výrazně zlepšil.

Proto Vám píši, radostí se vznáším a Vám moc a moc děkuji. To je zatím vše, jen jsem se s Vámi o tu radost chtěla podělit.

Mějte se moc a moc hezky, zdraví Vás co nejsrdečněji

Jaroslava Vondráčková

 

Zuzana Krejčí, poděkování

Milý Tomáši, chci vám a všemu živému kolem vás popřát krásné jarní dny.

Každý den děkuji, že jsem zkusila vaši detoxikační a re-generační kůru. Přesto, že nejsem ještě majitelkou řidičského průkazu :-) , očím i mě to dalo velkou naději.

Celý rok byl pro oči náročný a díky vám a vašemu myšlení se mi otevřel úplně nový svět. Posílám vaším směrem každé ráno spoustu pozitivního a držím vám palce. Doufám, že se vám daří dobře.

Hezké jaro přeje Zuzana

 

 

Ludmila Urbanová, vyléčené oko místo zákroku

Dobrý den pane Broučku, chci se s Vámi podělit o radost, protože na ní máte velkou zásluhu.

Absolvovala jsem vyšetření na očním a paní doktorka mi oznámila že v oku již není žádný otok. Měla jsem jít na operační zákrok. Naštěstí se oko uzdravilo a zákrok není třeba. Vidím na něj lépe, přečetla jsem o dva řádky níže. Mám z toho velkou radost!

Snažím se dodržovat Vaše rady. Zároven moc děkuji za posílání různých materiálů. Je vidět, když je člověk vytrvalý a věří, že může hodně svému zdraví pomoci.

MOC DĚKUJI. Přeji hezký den a brzy napíši jak se mi daří. Ludmila.

 

Iva Višinková, další zlepšení!

Zdravím pane Tomáši z Olomouce :)

Dokončila jsem dvouměsíční RE - kůru makulární, co se dívám na stejná písmena, tak zase pokrok k lepšímu, písmenka se k sobě ještě naklánějí, již se nedotýkají a myslím , že zdárně mířím k úplnému vyléčení. :)

Dělaly se mi takové ty ,, saze " před očima, mám pocit, že tzačínají mizet, vidím zase ostřeji a užívám si to . :)

Jinak dělám si medové výplachy, každý den palming, cvičení s očima / oči jsou krásně měkké, jak míček :)/ cvičím dech, dále zase pokračování v józe, sauny, vycházky, výlety za kyslíkem.

Mám takovou zkušenost, že co měsíc, to pokrok vpřed.

Na kontrolu na oční jdu v květnu, dám vědět výsledky. Mějte se jen krásně a děkuji za vše!

Pozdravuje Iva Višinková

 

Helena Bezdíčková, slepé oko zase vidí!

Dobrý večer pane Broučku, víc jak po měsíci posílám zprávu a prosbu jak dál.

Po dvouměsíční Vámi předepsané terapii, moje úplně slepé oko reagovalo a i na klinice zaznamenali změnu k lepšímu. Absolvovala jsem kolečko různých vyšetření. I když mě dříve řekli, že se s tím nedá nic dělat,změnili názor a nabídli operační zákrok.

Mimoto mám jednu velice dobrou zprávu z hematologie, kde jsem přes 30 let sledovaná pro sníženou adhesivitu trombocytů (špatná srážlivost krve). Paní primářka byla překvapená, výsledky jsou výborné a nebylo potřeba při operaci žádná zvláštní opatření (mražená plazma) ani léky! To samozřejmě přikládám detoxu od Vás. Byla i potěšena úbytkem váhy (15 kg) a řekla, že mám pokračovat po operaci.

Při operaci lékaři odstranili krev ze sítnice, je tam ještě jizva. Vidění je větší a jasnější, vidím toho víc, neumím to popsat, je to super! Zatím mám v oku ještě plynovou bublinu z operace, která se za 3-4 měsíce vstřebá.

Jsem Vám nesmírně vděčna za Vaši léčbu, bez Vás bych byla na jedno oko slepá a doktoři by se se mnou vůbec nezabývali. Patří Vám moje veliké poděkování. Děkuji Vám také za radu, jak dál.

S přáním pevného zdraví děkuje Helena Bezdíčková.

 

Alena Kopečková, četba místo slepecké hole

Dobrý den pane Broučku,

dnes jsem byla na kontrole u očního lékaře a tak chci podat hlášení o vývoji mé makulární degenerace.

Když jsem byla u mé paní doktorky naposledy, tak mě prakticky připravila na bílou hůl.:-) Dnes byla dost překvapená a já taky. Jednak jsem viděla o dost víc písmen na tabulce, zlepšení bylo vidět i na OCT vyšetření. Vidění se mi zlepšilo celkově.

Dál dodržuji Vaše doporučení.

Moc Vám děkuji za pomoc! Přeji hezký večer.

Alena Kopečková

 

Anna Demjanovičková, VPMD, zlepšení potvrzeno u lékaře

Dobrý deň, pan Tomáš!

Dnes (4.4.2016) som bola na kontrole v Prešove - a bola som milo prekvapená! Prečítrala som o dva riadky viac, ako minule.

Pani dr.mala na pracovnom stole fľašu so zeleninovou šťavou,tak sa automaticky rozvinul rozhovor týmto smerom. Dr. povedala, že mam pokračovať, že výsledky sú zjavné. Dodala :-) to nie injekcie,ale strava, ja to vždy hovorím. Tak mam z toho radosť, odkázala som ich na Vašu web.stranku.

S úctou a vďakou Vaša Hanička

 

Antonín Šikýř, VPMD, černá skvrna zmizela

Dobrý den pane Broučku, jsem na konci kúry a proto se na Vás obracím s prosbou, jak mám dále pokračovat?

Pokud se jedná o změnu zraku, tak mohu řící, že se mi ztratila černá skrvna, zatím ještě vidím rozmazaně. Budu proto velmi rád, pokud mi poradíte, jak v tomto směru dále pokračovat. Během kúry jsem také zhubnul o 11 kg a kilogramy mi rozhodně nechybí:-)

Jinak jsem velice rád za pomoc, kterou jste mi doposud jak svými radami, tak i přírodními léky poskytl, neboť změna je doslova očividná.

S pozdravem Antonín Šikýř

 

Hana Demjanovičová, výrazné zlepšení nejen VPMD po měsíci

Dobrý večer pan Tomáš! Rada by som sa pochválila,ako sa mi darí. Dnes je druhý deň tekuteho detoxu pečene a zlčníka.Zvládla som prípravu ranneho výplachu,ale dala som si jedno ľahké jedlo-pohanku so strúhanou mrkvou.

Vyrážky,ktoré, som mala, akoby pasový opar zmizli bez mastičiek, to citlivé miesto pa dávnom opare nebolí skoro vôbec. Upravil sa mi krvný tlak:-) vysadila som liek. Cítim sa perfektne.

Čo sa týka očí, je to určite lepšie. Pravé oko:-) kde bolo pichaných 5 inj. pre opuch sietnice :-) sa rozjasnilo, šedá guľa sa stratila, no je to ešte len mesiac, verím,že sa ešte vylepší.

Inak telo sa krasne odvodňuje. Som rozhodnutá v takej životospráve ďalej pokračovať, je to prima vec. Doteraz som schudla 8 kg, čo je fantastické.

Som objednaná do Prešova na kontrolu OCT ,dám vedieť výsledok. Sama som zvedavá na reakciu.p.doktorky.

Keď dokončím kúru ohlásim sa,určite budem potrebovať ďalšie inštrukcie a možno aj nejaký balíček pre udržanie a možno aj vylepšenie.

Srdečne zdravím Vašu rodinku a ďakujem! Hanička.

 

Karel Jirák, zlepšení VPMD již po měsíci

Dobrý den, pane Broučku, ukončil jsem detoxikaci střev a trávicího traktu, po přestávce jsem u tekutého detoxu jater a žlučníku.

Dosavadní poznatky: VPMD - levé oko nezkresluje (nezakřivuje) čáry, pravé oko se pomalu zlepšuje (zakřivení je méně výrazné). Lze přirovnat (i v průběhu dne) k sinusoidě, vrcholy jsou zhoršení/zlepšení, křivka se postupně vyhlazuje.

Diabetes -medikamenty jsem již od počátku detoxikace vysadil, na kontrole jsem byl 11.3., hodnota cukru v krvi 4, dle vyjádření doktorky vynikající výsledek. Pokládám za objektivní výsledek.

Zhubl jsem o 3 kg.

Zatím moc děkuji a ozvu se po ukončení celé kůry.

 

Marie Adámková, VPMD, zlepšení po 14 letech od první diagnózy

Dobrý den pane Broučku, po obojí detoxikaci se cítím výborně. I když jsem zhubla 4 kg, nikterak mě to neoslabilo. Naopak skutečně pociťuji příliv energie. V poslední době jsem totiž při procházkách pozorovala, že roky o sobě dávají vědět, protože i když jsem se snažila chůze byla pomalejší a byla jsem dříve unavená. Teď si zase vykračuji jako za mlada. Neumím to vyjádřit ale jsem spokojená a když si tak jdu cítím něco jako štěstí a těším se na jaro.

Teď k těm očím. Poctivě provádím několikrát denně Vámi doporučené cviky. Některý den se mě zdá, jakoby ta skvrna zesvětlala a já vidím obličej v televizi sice tmavší, ale nezkreslený. Není to zatím na stálo, ale to mě nikterak netrápí, protože určitě cítím, že se stav nezhoršuje. Když uvážím, že mě poprvé v nemocnici diagnostikovali degeneraci makuly před 14 roky, tak ani neočekávám změnu tak rychle. Ale i tak jsem spokojena protože mě to nijak neomezuje.

Jsem objednaná na perimetr a na kontrolu očního pozadí, takže Vás budu informovat.

Zatím za vše děkuji a přeji Vám krásné dny...

 

Lubomír Pech, VPMD výrazné zlepšení a řada skvělých "vedlejších účinků"

Zdravím vás Tomáši a rád bych požádal o radu jak dál po skončení kůry VPMD. Mnoho se toho v mém zdraví zlepšilo a tak bych nerad zase spadnul tam, kde jsem začínal.

Co se týče VPMD je zlepšení oproti začátku na čtení vašeho textu ke dnešku z 5.řádku na 10 řádek! Velký úspěch!!!

Zhubnul jsem něco málo přes 10kg, téměř stabilizovaný tlak /pouze 1/2 jednoho medikamentu ze tří, jednou za cca 5 dní/, co už vůbec nechápu je mnohem větší hybnost kloubů. No a v noci spím jako dřevo. Přestal jsem chrápat. Z toho má radost manželka :-).

Díky za radu a užijte si zbytek víkendu, Lubomír Pech

 

Iva Višinková, Olomouc, VPMD

Zdravím pane Tomáši, pozdravuji z Olomouce :) Již jsem u konce kůry makulární degenerace a jsem nabitá šťastnou eufórií, neboť se mi zrak stále zlepšuje, na kontrolu do nemocnice jdu až koncem března, ale zatímpozoruji, že se řádky narovnaly, zostřily :) a velká a větší písmena vidím rovně :) jen malá písmenka se trochu nahoře sbíhají k sobě, ale věřím, že když budu pokračovat s regenerační kůrou (právě jsem si u vás objednala), že dojde na úplné uzdravení.

Moc děkuji za to, že jste :), že vám záleží na lidech, děkuji za vaši empatii a podporu, všeho si moc vážím, jste opravdu zlatý člověk :).

Jinak jako bonus se mi vylepšily dásně, zubař bude nadšený stejně jako já. :) zmizela mi celulitida :) a narovnala se krásně kůže, zhubla jsem o 6kg a již nikdy nevkročím do závodní jídelny. Našla jsem velkou zálibu již zapomenutou v saunování a obnovila jógu. :)

A za to vše vděčím vám. Moc pozdravuji a šťasně plánuji budoucnost :)

Iva Višinková

 

Marie Zbranková, VPMD

Dobrý den pane Broučku, od zítřka začínám posledních 7 dnů detoxikace. Zrak se mi určitě zlepšil. Vidím ostře. Zhubla jsem asi 6 kilo a celkově se cítím dobře. Určitě se mi upravila srdeční arytmie. Nemám teď žádné problémy. Zvlnění 100 % nezmizelo, ale je podstatně lepší. Možná je to tím, že na pravém oku mám kromě VPMD i epiretinální membránu. Doktor mi říkal, že ta mi také způsobuje zvlnění. V polovině března jdu do sítnicové poradny a jsem zvědavá na výsledky. 

Napište mi další postup.
Mějte se hezky! Zbranková Marie

 

Marie Fořtová, VPMD

Dobrý den, pane Broučku, ráda bych Vás informovala, že jsem byla na kontrole u mé oční lékařky. Spokojenost na všech stranách: dobrý tlak, zlepšení vidění, Amslerova mřížka - jen jemné vlnění, loni to bylo vlnobití vertikální i horizontální. Zatím se mějte pěkně předjarně, Marie Fořtová

 

Lubomír Pech, Ústí nad Labem, VPMD

Dobý den, zdárně jsem dokončil 1.část kůry na VPMD, kterou jsem se snažil dodržovat co nejstriktněji. A výsledek je skvělý!

Mám suchou formu VPMD na pravém oku a na začátku kůry jsem přečetl 5.řádek vašeho kontrolního textu. Dnes ráno jsem už přečetl 9.řádek ! Mám z toho velkou radost!!!

Mimo jiné jsem ze tří medikamentů vypustil dva a půl (dna a tlak). Tlak OK dnes 125/77 takže brzy padne i ta poslední polovina prášku.

Sundal jsem 8.4Kg, v noci spím a mnoho jiných zlepšení. Už teď jsem rád,že jsem jenom nečekal a pustil se do vaší detoxikační kůry. Zatím mooc díky a na konci kůry vám napíšu jak to vše dopadlo. Pěkné prožití víkendu !

L.Pech

 

Marie Řezáčová, VPMD

Dobrý večer, píšu Vám, abych se s Vámi podělila o radost z dnešního kontrolního vyšetření v Neovizi.

V prosinci jsem ukončila kůru Makulární degenerace PLUS a stále užívám nápoj Eye Macul Plus. Došlo k velkému zlepšení, které je patrné na snímku OCT. Mám velkou radost a určitě na jaře zopakuji kůru ještě jednou.

Chtěla bych Vám moc poděkovat za to,že jste něco tak úžasného vytvořil a poskytl tak naději lidem s touto nepříjemnou vadou. Přeji krásný zbytek večera!

 

Josef Hůlka, VPMD

Dobrý den pane Broučku, dokončuji Vaši dvouměsíční detoxikační kůru. Během této doby jsem zhubl o 11kg, cítím se mnohem lépe a zrak se mi dost zlepšil. Mám makulární degeneraci na obou očích.

Rád bych pokračoval v léčbě,prosím o doporučení v postupu, Budu čekat na Vaše rady. Děkuji moc a těším se na další spolupráci s Vámi!

S pozdravem Hůlka Josef

 

Ing.Kudělková Štěpánka, 90 let, Val. Meziříčí, začínající makulární degenerace

Chci poděkovat panu Tomáši Broučkovi za velkou naději, kterou dává lidem zpravidla po vyslechnutí krutého verdiktu od očních lékařů, že se ta nemoc nedá vyléčit ani zastavit a je nutno se smířit s postupnou ztrátou zraku. I když je mi už 90 let, nebyla jsem schopna se s tím smířit, jelikož stále aktivně pracuji a podnikám a ztráta zraku by ohrožovala splnění mých životních cílů. Proto jsem začala hledat informace na internetu a našla jsem stránky "dobré oči".

Texty a uspořádání těchto stránek jsou velmi přehledné, stručné a vůči čtenářům velmi vstřícné, takže ve mně vzbudily důvěru. Všechny dostupné materiály jsem si prostudovala , zatelefonovala panu Broučkovi a dohodla si osobní konzultaci v Hradci Králové. Bylo to pro mne významné a inspirující s setkání s člověkem, který má obrovský přehled nejen o přírodních metodách léčení a stávajících lékařských postupech, ale současně velkou životní energii a ochotu pomáhat lidem. To mi také dalo novou naději, že existuje možnost zastavit VPMD, i když mám už tolik let. 

Tak jsem se pustila do 2 měsíční detoxikační kůry , a to spolu s mým vnukem, který trpí na různé alergie a také se jich chce zbavit. To společné řešení se ukázalo jako velmi dobré, jelikož jsme se vzájemně podporovali a také si pomáhali při vaření a odšťavování.

Průběžně jsem si kontrolovala stav vidění na Amslerově mřížce a musím konstatovat, že se obrázek postupně měnil. Zpočátku byly čáry zubaté a všelijak zakřivené, čtverečky se hýbaly a neviděla jsem úplnou mřížku. Pak se to začalo měnit, čáry se napřímily , mřížka se přestala hýbat a místa s málo viditelnými mřížkami dostala symetrický tvar mezikruží, které se současně zvětšuje a má tendenci se rozptylovat.

Mám pocit, že se funkce celé sítnice začíná sjednocovat a postupně mizí poškozená místa s tím, jak se zlepšila výživa buněk a odstraňovaly toxické látky při detoxikaci jater a žlučníku. Objednala jsem si přípravky na další léčení VPMD a budu pokračovat v dodržování denního režimu tak, jak jsem si na to navykla v těch 2 měsících - cítím, že mi to dodává životní energii. Orientuji na vegetariánskou stravu, 2x za týden malý kousek vařeného nebo dušeného kvalitního masa (mám na to hroznou chuť), žádné uzeniny ani tučná masa, hodně zeleniny, ovoce a také zelenino-ovocné šťávy z mrkve, červené řepy,řapíkového celeru, petržel, listů kapusty a jablíček. S přídavkem citronové šťávy je to velmi chutný nápoj. Používám šnekový odšťavovač, který dobře odšťavuje i tuhou listovou zeleninu.

Z celého léčebného postupu mám velmi dobrý pocit a věřím , že přinese uzdravení i dalším stejně postiženým, kteří dosud marně hledali účinnou pomoc. A panu Broučkovi přeji, aby mohl svou činnost dále rozvíjet a pomáhat všem potřebným.

 

Petr Vilášek, Jeseník, VPMD

Dnes (14.12.2015) jsem byl na kontrole na očním a mám dobré zprávy. Po absolvování Vaší 2-měsíční kůry mi bylo naměřeno zlepšení zraku, ale hlavně - průsak na sítnici zmizel a stav je stabilizovaný. Lékař nevidí důvod k injekcím do oka a pouze mě bude sledovat, další kontrola je v únoru.

Věřím, že se stav oka podaří udržet alespoň v takovém stavu, jako nyní, nebo dojde k dalšímu zlepšení. Mám ještě zbytek doplňku stravy Eye Macul Plus a další mám u Vás objednaný.

Děkuji moc a přeji Vám další vyléčené pacienty!

 

Tománková Jarmila (61), makulární díra

Dobrý den Tomáši, čekala jsem na výsledek kontroly u očního, proto píšu až dnes.

Bála jsem se, že mě bude posílat na operaci - ale nestalo se tak. Konstatoval, že ke zhoršení nedošlo:-).
Tím lepším levým okem jsem viděla asi 4. řádek shora bez brýlí - to předtím bez brýlí nešlo.
A pravým okem s makulární dírou jsem s trochou úsilí viděla 2 horní řádky s brýlemi - předtím jsem neviděla ani to největší T. Podotýkám, že brýle (-3dioptrie) nenosím od 16.11.2015.

Takže za mne úspěch! Děkuji, že jste a za to, že jste výbornou inspirací nehodit flintu do žita. Přeji Vám a celé Vaší rodině klidné svátky a úspěšný rok 2016.
S pozdravem, Jarmila

 

Ján Račko, makulární degenerace

Dobrý večer pán Brouček, chcem Vám predovšetkým poďakovať, že:

 • vďaka Vám som nemusel ísť na pichanie injekcií do očí, z čoho sa veľmi teším, móóóc Vám ďakujem
 • bude to v lednu už rok čo mi lekári diagnostikovali VPDM mokrú formu. Po Vašej liečbe a tiež významnej psychickej podpore k dnešnému dňu sa mi kontrolou amsl mriežky stav zraku stabilizoval
 • vidim čítať a písať bez okuliarov.

Úroveň cholesteru mi klesla do normy, tiež zaznamenal som zníženie Tk a úbytok hmotnosti z 94 kg na 85kg /178cm. Pri týchto parametroch sa cítim podstatne lepšie ako predtým. Podľa Vašich doporučení v liečbe VPDM aktuálne pokračujem.
K prichádzajúcim Vianočným sviatkom Vám želám hodne zdravia a radosti z Božieho pokoja a múdrosti, ktorú ste od Neho obdržali.

 

Marianna Kokošková, CSCHR (centrální serózní chorioretinopatie)

Marianna Kokošková, CSCHR (centrální serózní chorioretinopatie)
Dobry vecer pan Broucek, chcem Vas poprosit o dalsie instrukcie ako pokracovat v kure, kedze zajtra mi konci druhy mesiac detoxikacie, teda druhy tyzden regeneracie po detoxikacii pecene. 

Mam diagnozu centralnu seroznu chorioretinopatiu, CT teraz ukazalo, ze tekutina je vstrebana. Zlepsilo sa mi to, ze zeleny kruh uz nevidim a vidim citat lepsie male pismena.

Dakujem a prajem Vam pekny vecer.

 

Milan Chalupník, CSCHR (centrální serózní chorioretinopatie)

Dobrý den, děkuji za doporučení, nedávno jsem dokončil měsíční detoxikaci tlustého střeva. Zlepšování mého stavu stále pokračuje, ještě zbývá malá skvrna v centrálním vidění a stopa po původní velké skvrně, která tam byla původně se postupně hojí.

Oční lékař konstatoval, že laserovou opravu prosaku už s největší pravděpodobností realizovat nebude potřeba.

Po vašem doporučení jsem začal užívat výživné látky. Během tekutého detoxu jsem hodně hubnul, jelikož jsem nevynechával sport, ale cítím se velmi dobře. Nyní nabírám zdravou enegii a jídelníček často vychází s doporučení během detoxu. Velkou oblibu i u rodiny získal hlavně kapustový salát a mrkvová šťáva. Co se týče cukrů, bílého pečiva, mléka, apod, tak nyní když vím, tak to nemusím a vůbec se nepřemáhám. Maso si dám, ne často a dobře upravené. Vlasy opět začaly tmavnout a přerůstat místo řídkých šedin. Funguje je mi páteř. Věřím, že stav bude nadále spět i k uzdravení oka.

Nakonec bych Vám chtěl moc poděkovat, že jste změnil můj pohled na životosprávu a životní styl!

 

Václav Coufal, kompletně vyléčená VPMD

Dobrý den p.Broučku! Rozhodl jsem se Vás informovat, jak vypadá můj nynější zdravotní stav. Každý, koho postihne toto onemocnění, neměl by vůbec váhat, spojit se s Vámi a nasadit kůru dle Vašeho návodu. Dle mého názoru je to minimální finační náklad na zaručený výsledek uzdravení, jak se stalo v mém případě.

Vřele doporučují podstoupit tuto dekoxikací. Je nutno si u každého pacienta uvědomit, že není jiná možnost léčby. Má zkušenost mi praví, že mně Pán Bůh osvítil a navedl mně k Vám v době, kdy mi po vyšetření lekaří sdělili, že mi hrozí totální slepota.

Můj zrak obou očí je v současné době naprosto normální jako u zdravého člověka. Při poslední lékařské kontrole se mne p.doktorka ptala, co jsem dělal pro to, že se to oko vyléčilo. Odpověděl jsem, že Vaší zásluhou s pomocí detoxikačního programu se dostavil tento výsledek. Vyžádala si vaší emailovou adresu.

Dále konstatují, že jsem snížil svojí váhu za období dvou měsíců o 10 kg. V současné době při přípravě stravy využívám z velké části Váš jídelníček a dále si vyrábím ovocné a zeleninové šťávy. Mnoho mých známých, kteří věděli o mém onemocnění, hovoří o zazraku, a vyžádali si kontakt na vás.

Ještě jednou Vás zdravím a někdy na viděnou, Václav Coufal

 

Hana Škorpíková, VPMD, tmavá skvrna je pryč

Dobrý den, pane Broučku! Zítra úspěšně zahajuji poslední týden detoxikace a chci Vás informovat o stavu svých očí.

Jsem nadšená, protože za celkem 6 týdnů detoxikace, se stav mého vidění značně zlepšil. Na pravém oku, kde makulární degenerace dospěla do stadia tmavé skvrny a tím značně zkresleného obrazu, se vidění zlepšilo tak, že už si při čtení nemusím oko přikrývat a na dálku vidím oběma očima téměř bez vlnovek.

Vaše terapie tedy prokazatelně pomáhá. Už se těším - poprvé - na kontrolu u mého očního lékaře. Jsem ráda, že i on je zvědaný, jak terapie zabírá a nic nenamítal, když jsem odmítla injekce avastinu. Moc bych chtěla v terapii pokračovat až do úplného vyléčení, proto Vás prosím o sdělení, jak mám pokračovat a jak má vypadat má další životospráva. Budu netrpělivě čekat na Váš email.

Ráda bych ještě dodala, že jsem zhubla o 6 kg a mnohem lépe se už pohybuji. Považuji to za velmi pozitivní důsledek detoxikace. V každém případě Vám mnohokrát děkuji a doporučila jsem Vaši terapii dalším lidem a budu doporučoval i nadále. Díky, že jste.

S přáním mnoha dalších úspěchů, jsem Vám moc vděčná. S pozdravem Hana Škorpíková

 

Marie Fořtová, krvácení na sítnici je pryč

Dobrý den, pane Broučku, dnes jsem byla na kontrole na oční klinice. Krvácení kolem jizvy na sítnici, které před tím bylo, tak nyní není. Mám čisté bělmo. Kontrola za 3 měsíce.

Do zprávy pro praktickou oční lékařku pan doktor napsal, že jsem podstoupila detoxikační kúru celostní medicíny se zlepšením stavu. 

Zatím za vše moc děkuji!
S pozdravem Marie Fořtová

 

Bob Král, zlepšení stavu a dále bez injekcí

Pane Tomáši, vrátil jsem se z kontroly na oční klinice Geminy a jsem spokojený:  "Je to lepší, dnes bez injekcí, na OCT kontury mírně vyhlazené, kontrola za dva měsíce".

I druhou etapu detoxikace jsem zvládl. Celkem jsem zhubnul o 13 kg a cítím se výborně.

Zítra ráno se vracím zpátky na chaloupku. Moc Vás pozdravuji! Bob Král

 

Markéta Teichmannová, vyléčení jednoho oka a zastavení progrese na druhém

Dobré ráno, Tomáši, včera mi v Praze prohlédli oči, aplikovali kontrastní látku do žíly a pak mi vyfotografovali oči tím specielním přístrojem (však Vy víte) :-) Pak pan primář se mnou provedl konzultaci.

Vše je na pravém oku zahojeno, krvácení neprobíhá, pravé oko se zlepšilo ve čtení o dva řádky, což je skvělé. Levé oko se nemění, je stejné, ale i to je moc prima. Jsem moc ráda a o to víc se teď budu věnovat svému zdraví, správnému stravování, Vašim pokynům, pobytu na slunci venku, sport, odpočinek.

Jinak po celou dobu kontultace byl pan primář otočený ke mně zády a psal zprávu, jen mi řekl, ať povídám, jak se cítím, chtěla jsem se ho zeptat na spoustu věcí, ale tím přístupem jsem byla zaskočená, takže jsem se zeptala asi jen dvakrát a bylo mi odpovězeno, že to budu mít ve zprávě.

Jdu si udělat tvaroh s medem a těším se na další krásný den.
Mějte se moc hezky, ať se vše daří a těším se na Vaše řádky.
Krásný den, Markéta

 

Stanislava Š., VPMD

Dobrý den pane Tomáši, již měsíc dodržuji detoxikace a všechny Vaše rady ohledně makulární degenerace. Tento týden dokončuji detoxikaci střev a žaludku. Je mně neskutečně dobře. Dlouholetá zácpa pominula, prášky na vysoký tlak jsem zcela vynechala (tlak v současnosti 120/75). Vidění je určitě lepší a zdá se mně, že i vlnění pokud se dívám jedním okem je menší . U mě to bude běh na delší trať , protože výpadek, jak jsem Vám psala minule, je na pravém oku větší (naštěstí je trochu bokem po laserové operaci ) a na levém oku je menší . Už se nebojím, věřím, že se to zastaví i zlepší. Zhubla jsem již 4 kg. Příští týden začínám s detoxikaci jater a žlučníku , prosím o další informace jak postupovat po skončení detoxikací, co dalšího byste doporučil.
Ve stravování využívám všechny rady z brožurek a knih. Kafe jsem úderem 6.2. přestala pít. Odšťavňovač mám již dlouhá léta, ale jak to tak bývá, využívala jsem ho vždy pro všechny z rodiny a na mě moc nezbylo . Začínám se starat konečně sama o sebe. 
Je úplně ohromné jaké mají lidi výsledky, jak se jim to společně s Vámi podaří zastavit. Všechny ostatní to určitě povzbudí, tak jak mě. Informace o Vašem postupu budu určitě předávat dál. Děkuji!

 

Hana Kunčová, otok a krvácení sítnice zmizely

Dobrý večer pane Broučku, včera jsem byla na kontrolním vyšetření na oční klinice OFTEX v Pardubicích. Několik druhů vyšetření ukázalo, že otok a prokrvácení sítnice zmizely. Nitrooční tlak klesl na 18 a 20. Původní černou skvrnu, přes kterou jsem nic neviděla, nahradila skvrna šedá. Další kontrola bude až za 3 měsíce.

Zatím stále pokračuji v detoxikaci jater a žlučníku a potřebovala bych poradit, jak dále pokračovat. Předem děkuji za poskytnuté rady a přeji Vám hezký večer.
Hana Kunčová, Jihlava

 

Jan Kapera, zlepšení již po prvním týdnu

Dobry večer. Tak je tyden za námi a už máme první pozitiva. Manžel se aktivně zapojil k odštavnování a začal sám se strečinkem a masážemi chodí také hrát tenis a dnes se s radostí pochlubil,že hrál bez brýlí. Rikal, že s brýlemi to viděl hůře ,než bez brýlí. Také se cítí dobře . Méně ho bolí kolena, která ho bolela dokonce i v klidu. Nervozita z toho, jestli to vše zvládneme, už pominula. Jídla nám chutnají a chválíme ženu ,která je napsala. Moc Vás zdravíme. Ubytek váhy je zatím 5kg. Majka a Honza Kaperovi

 

Václav C., výrazné zlepšení stavu VPMD, překvapená lékařka

Dobrý den, v pondělí tohoto týdne jsem byl na pravidelné kontrole mého zraku v Městské nemocnici v Ostravě. Při kontrole mi ošetřující lékařka sdělila, že došlo k radikálnímu zlepšení mého zraku. Ptala se mne, co jsem pro to dělal, že nastala taková změna? Tak jsem jí sdělil informaci o Vás a vše co s tím souvisí. Odpověděla,že jsem dobrý a že mne obdivuje.

Výsledek této kontroly je takový, že zrak se mi upravil tak, že vidím zcela normálně, jak bylo před onemocněním. Jsem rád, že jsem Vás poznal a na Vaše doporučení realizoval tuto kůru.

A nyní k celému průběhu. Měl jste naprostou pravdu, když jste říkal, že tato kůra je proces náročný a vyžaduje maximální důslednost. Vyžaduje to velkou odhodlanost a vůli dospět k uzdravení. Chce-li člověk byt zdráv, je nutno vše dodržovat jak je stanoveno ve Vaších návodech.

Ve středu tohoto týdne jsem ukončil dva měsíce detoxikakace. Dále jsem rozhodnut, že budu pokračovat dle Vaších rad. Je neuvěřitelné, jak málo stačí pro zlepšení zdraví. Vyžaduje to sice pevnou vůli, ale stojí to za to.

Pane Broučku, ještě Vám mockrát děkují za vaší péči o pacienty takto postížené. Jsem rád, že jsme se potkali a mohl jsem využít vaších znalostí a zkušeností s léčbou. Měl jste naprostu pravdu ve svých radách, co je nutno realizovat pro vyléčení teto zákeřné choroby. Již několík mých přátel si vyžádalo kontakt na Vás.

Váš pacient Václav

 

Květoslava Šebková, makulární degenerace

Dobrý večer pane Broučku, dovolím si provést rekapitulaci svého léčení. Nemám "věkem podmíněnou makulární degeneraci", ale makulární degeneraci z vysoké kratkozrakosti. Před 18ti lety jsem měla 12 a 10 dioptr. a po laserové operaci mi dioptrie odoperovali, ale oční pozadí zůstalo od vysoké
krátkozrakosti poškozené.

Nejméně deset let jsem nemusela nosit brýle, viděla jsem velmi dobře. Později mi dioptrie pomalu začly přibývat na 5 a 3,5. Nyní několik let nosím brýle, ale stále je to lepší než to bylo před operací. Již začátkem června mi v Praze na vyšetření zjistili mírné zlepšení dioptrií a dnes jsem byla opět v Praze a k mému překvapení se mi zrak zlepšil o 0,5 diopt. a na druhém o 1,0 diop.

Proč Vám to všechno píši, protože díky Vám jsem začala na jaře detox i když mírný, a také dělám oční cviky a změna stravy atd., vše dle Vašeho postupu. Ještě jednou vřelý dík a věřím, že budu pomalu pokračovat ke zlepšení zdraví s Vaší pomocí. S pozdravem Vaše klientka Květoslava Šebková

 

Iveta M., VPMD (maminka)

Dobrý večer p.Brouček!!! Tu je Iveta zo Slovenska, píšem Vám ohľadom makulárnej degenerácie mojej mamy. Dnes bola u očnej lekárky na kontrole po pol roku, lekárka konštatovala výrazné zlepšenie očí, nechcela veriť že sa jej oči tak zlepšili, lebo pred pol rokom už mamu odpisovali, že lepšie vidieť nebude, len horšie. Začala teraz brať druhé balenie EYE MACUL PLUS. Keby nebolo Vás, mama by možno už bola slepá, preto Vám patrí veľká vďaka od nás všetkých. Dúfame, že sa jej tie oči ešte o čosi zlepšia. Tiež tlak krvi sa upravil na ideálne hodnoty, čo konštatoval aj jej všeobecný lekár. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem! S úctou Iveta

 

Leila Pohlídalová, VPMD

Dobrý den pane Brouček! Zítra začínáme druhý měsíc terapie. Zkoušela jsem Amslerovu mřížku a musím říct, že jsem byla velmi milé překvapena, protože je tady velký posun. Už ji vidím téměř úplně dobře. Zlepšily se obě oči! S pozdravem a přáním hezkého zbytku víkendu!

 

Kateřina Dudová, Stargardt (varianta makulární degenerace)

Dobry den. Tak jsem byla na kontrole na ocnim. Cetla jsme lepe na dalku i na blizko o tri radky na stupnici a zlepseni je videt i na OCT. Lekarku jsem informovala o tom ze drzim kuru a dala ji i vase stranky – snad nevadi, je opravdu vstricna. Rikala ze ta strava je urcite dobra a ze prirodni lutein je lepsi nez ten v tabletach. Zlepseni mam tedy potvrzene zlepseni a pokracuji v leceni. Dekuji za neustalou podporu a zdravim Vas, Katka

 

Anna Johana Nyklová, 83 let, spisovatelka, alias BABKA ŤAPKA

Dobrý den, Tomáši, takže dnes mám 30. den druhého měsíce terapie makulární degenerace. Cítím se výborně, shodila jsem pět kilo a zaznamenala zlepšení zraku. Konkrétně to bylo v Podolí, kde vždycky po plavání odpočívám u vnitřního bazénu na té straně u oken. Když jsem tam začala chodit, nerozeznala jsem přes ten bazén, zda na těch stupních někdo sedí, prostě jsem viděla jen něco a dnes rozeznám osoby atd., takže mám radost. Také mám docela dost výrazné zlepšení v několika směrech, např. stařecké skvrny na rukou jsou výrazně slabší, inkontinence také, lépe spím, přestala jsem pokašlávat, úplně přestaly bolesti hlavy. Ale nejpříjemnější je pro mne chůze do schodů, při které mě už nebolí levé koleno, což trvalo posledních pět let. Takže takhle to se mnou je. Mějte se pěkně a přeji Vám hodně spokojených klientů, mimochodem, napsala jsem o Vás mému kardiologovi. Srdečně Vás zdraví A.J.Nyklová (www.babkatapka.cz)

 

Ludmila Plebanová

Krásný den, pane Broučku, jsem celá rozechvělá ze zprávy, kterou mi dnes sdělili na oční klinice. Po 6 měsících je makulární degenerace na PRAVÉM OKU PRYČ!! Paní doktorka tomu nechtěla věřit, trvá na dalším kontolním CT, protože se dosud nesetkala s tím, že by se vlhká forma makulární degenerace vyléčila!! Na levém oku, kde byla situace horší (mám již v něm 3 injekce před začátkem Vaší léčby), se postup onemocnění zatím zastavil, v léčení budu určitě pokračovat. S léčbou jsem začala v březnu (balíček makulární degenerace), pak jsem si ještě zakoupila 2 bal. Superfood plus a 1x Full Spectrum Omega a teď jsem dobrala udržovací kůru. Čili stále užívám Superfood plus, piji zeleninové a ovocné šťávy (1 - 1,5 lt denně), nejím vůbec žádné pečivo, maso, bílkoviny. Zhubla jsem už 15 kg.

Co navrhujete dále? Budu čekat na další rady jak dále postupovat, aby se ten "zázrak" stal a já se opět uzdravila. A to díky Vám. S pozdravem Plebanová Ludmila

 

Iveta Miškove, Slovensko, maminka s VPMD

Dobrý deň p.Brouček ! Ako som sľúbila píšem Vám ohľadom svojej mamy - makulárna degenerácia/vlhká forma/. Včera začala už "detox jater a žlčníka", je veľmi disciplinovaná pacientka, dodržiava všetky pokyny detoxu. Po 4 týždňoch už zistila mierne zlepšenie, postavy v televízii sa jej začínajú postupne rysovať a rozjasňovať, vysoký tlak sa jej znížil. Ani neviete ako nás to potešilo, ku šťastiu naozaj netreba až tak veľa. Ešt raz Vám veľmi pekne všetci ďakujeme a ak niekto bude potrebovať pomôcť , tak určite ho odporučím na Vašu internetovú stránku. S pozdravom Iveta !

 

Marie A., makulární degenerace

Dobrý večer, Tomáši, ukončila jsem detoxikaci spolu s bylinnou směsí od Vás. Zjistila jsem, že zakřivení obrazu ustupuje:-) Zlepšil se mi zrak na dálku i na blízko:-). Během léčby jsem zhubla o 8 kg. Vážím 52 kg, stejně jako před čtyřicetičtyřmi lety, když jsem se vdávala. V léčbě chci pokračovat, prosím o další instrukce. Přeji hezký zbytek dne. Marie

 

Petr Novák, centrální serózní retinopatie

(Centrální serózní chorinoretinopatie je "neléčitelné" onemocnění, kdy dochází k průsaku kapaliny pod sítnicí oka a následnému poškození sítnice a zraku)

Dobrý den pane Brouček, mám za sebou 2 měsíce léčby a musím vám poděkovat. Je to v pořádku, oko je zdravé, nemusím ani na injekci. Včera jsem byl na vyfocení oka a tekutina v oku je pryč. Vidím opět dobře! Poradíte mi ještě, co mám dělat teď, aby se to nevrátilo? Děkuji vám ještě jednou a přeji hezký den, Petr Novák

 

Pavel H.

Dobrý den, chtěl bych navázat na naši jarní korespondenci a poradit se s Vámi. Po úspěšně zvládnuté detoxikaci (trochu jsem šidil to sprchování a palming) jsem nyní asi před 2 měsíci (v červenci) dobral Superfood. Piju bylinou směs, co mi namíchala kamarádka (myslím, že je hodně podobná té co nabízíte Vy - aniž bych jí o Vás říkal). Dále si dávám na její doporučení rybí tuk a nějaký olej lisovaný za studena (pupalka atd.). Oko se od jara určitě zlepšilo. Myslím, že jsem poskočil při čtení na kontrolách v nemocnici minimálně o 3 řádky. Nyní už čtu desítkové písmo na PC (s obtížemi), což předtím nepřipadalo do úvahy. Zmizely zprohýbané linie. Teď je vidění zastřené, oddálené, některé barvy nejsou barevné (hlavně modrá). V nemocnici byla paní doktorka před měsícem mile překvapena. Otok se hodně viditelně zmenšil. Teď bych se rád poradil co dál, zda si mám dát nějakou týdenní očistu jater. A nebo před tím ještě musí být střeva (třeba týden)? Za dva měsíce jedu na měsíc do Nepálu. Od toho si také trochu slibuji – útěk z práce, vegetariánská strava, fyzická námaha, sport, kondice (trek v horách) atd. Ale do odjezdu bych rád ještě něco vylepšil. Děkuji Vám a zdravím Vás! Pavel H.

 

Libuše Vymětalová

Dobrý den,vážený pane Broučku, již několik dní se chystám Vám napsat. Můj zrak se po terapii makulární degenerace zcela jistě celkově zlepšil. U "špatného" oka se skvrna zmenšuje, její okolí /perif.vidění/ je ještě jakoby zakalené. Ráda bych se zeptala na Váš názor a Vaše doporučení dalšího postupu, jestli se třeba nedopouštím nějaké chyby nebo mám brát něčeho víc. I když musím přiznat, že PALMINGU jsem dost dlužna.Snad by to vyžadovalo i konzultaci s Vámi, Vy byste to určitě odhalil.Sdělte mi, prosím Vás, co o tom soudíte. Možná bych měla absolvovat ještě jednou nějaký, třeba kratší detox?Děkuji předem za všechny laskavosti a přeji hezký den. L.V.

 

Marek M., Slovensko

Dobrý deň, bol som u vás na konzultácii 9.4.2014, diagnóza makulárna degenerácia. Detoxikáciu som začal 17.4. a dnes 15.5. už prechádzam na detoxikáciu pečene a žlčníku. Detoxikácia prebieha bez komplikácii, ani väčšiu krízu som nezaznamenal, ale hlavne sa to dá vydržať. (Ďakujem za tip, Omega je skvelý odšťavovač). Problémy ktoré mi ustúpili: zbavil som sa seboroickej dermatitidy na krku a vo vlasoch, ekzém na ruke sa stratil, vysadil som lieky na tlak. Schudol som 8Kg. Cítim sa plný energie, lepší spánok. Oči: Viac postihnuté pravé oko: zakrivenie obrazu sa minimalizuje, a pigment sa vytráca, zrak sa zlepšuje. Príklad: Keď som bol u Vás na konzultácii už prakticky som ledva odčítal z monitoru PC, percentuálne viditeľnosť 15% dnes by som to hodnotil tak na 80%. Čitateľnosť Z papiera bola problematická pri slabšom osvetlení, aj tá sa zlepšila. Ďakujem za všetky rady.

O týden později: Zrak sa zlepšuje, mám pocit že je to zo dňa na deň lepšie.

Po 2 měsících terapie: Asi pred týždňom som si skúsil zobrať staré okuliare ktoré som nosil pred rapídnym zhoršením zraku, k tým novým som sa už nevrátil. Staré okuliare nemám s vrstvou ktorá sa stmieva na slnku, ale ani to mi už až tak nevadí. Predtým som po príchode z exteriéru do interiéru mal problém s prispôsobením viac ako 30min, teraz je čas minimálny. Amslerová mriežka sa tiež pomaličky rovná. Prosím o ďalšie rady a postup pri liečbe. Ďakujem za všetky rady.

 

Vlastenka K. (tlumocnice pro pana Simice ze Srbska)

Dobry den pane Broucek, rada bych Vam sdelila dobrou informaci, ze pan S., ktery mel problem s makularni degeneraci, ma po 2 mesicich zlepseni stavu. Byl nedavno na kontrole a zrak se mu znacne zlepsil. Jeho manzelka mi to rekla pri setkani a domluvili sme se, ze Vam spolecne o tom s podekovanim napiseme. Prozatim Vas srdecne zdravim ze velmi vedre Beli Crkvi.

 

Jana N.

Vážený pane Tomáši, dnešní setkání s Vámi a Vaší vnitřní čistotou bylo nezapomenutelné a plné pozitivní energie. Moc děkuji za vše. Jana

 

Líba V.

Moje makulární degenerace vznikala jistě dlouho, projevila se náhle vloni v říjnu rozostřeným viděním a černou skvrnou uprostřed zorného pole. Léčba v podstatě žádná, po konzultaci s několika "očaři" jsem, bohužel, absolvovala 1 injekci Avastinu, poté zhoršení perif.vidění na 0. Takže černá skvrna a kolem neprůhledná bílá mlha, vidění 0. Po detoxikaci a Vašich doporučeních se periferie pomalu projasňuje, oko se zlepšuje a doufám, že bude i nadále. Ráda bych pokračovala v léčení a prosím o doporučení dalšího postupu.

 

Jana P., Louny

Dobrý den, pane Broučku, 18.5. to bude 12 týdnů, co maminka zahájila Vaši kůru. Přestala s Avastinem, absolvovala další vyšetření v Ústí a podstoupila laserový zákrok. Měl jste pravdu, změna jídelníčku nebyla snadná pro maminku ani pro mne, střídala se dobrá období a beznaděj a skepse, ale důležité je, že došlo ke zlepšení, což pozorujeme hlavně teď v posledních dnech. Mamince sice napsali před 2 měsíci čtecí lupu, ale než vše proběhlo úřednickými cestami, stačila by jí slabší a dnes už četla s brýlemi a sama přišila knoflík. Jsem vám zavázána a vřelý dík!!! Chci se teď domluvit co dál, napište mi, prosím, jaký bude další postup. S díky a pozdravem!

 

Ludmila P.

Dobrý den, pane Broučku, tak jsem úspěšně dokončila Vaši detoxikační kůru /čtyřtýdenní na pročištění střev i pětidenní na pročištění jater a žlučníku/. Absolvovala jsem i hydrocolon / výplach střev/ a zhubla jsem 10 kg. Držela jsem se Vašich pokynů a vše důsledně dodržovala. Zpočátku jsem se cítila dost mizerně, velmi jsem podléhala depresivním stavům. Musela jsem se dost přemáhat, abych všeho nenechala. Po 2 týdnech se mi i velmi zhoršil zrak, vše jem viděla velmi rozestřené, což mě i dost děsilo. 

No, ale vytrvala jsem a dnes již se zrak o dost zlepšil, můžu i chvíli číst nebo se dívat na televizi. Moc to ale nepřeháním, docela si oči šetřím / mám makulární degeneraci na obou očích, jsem po 3 injekcích/. Trávím hodně času venku v přírodě. Ráda bych pokračovala v léčení, prosím o doporučení dalšího postupu, budu čekat na Vaše další rady. Děkuji Vám moc i za naději a přeji Vám ať se Vám moc daří.

 

Anna Cvačková

Vážený pane Broučku,omlouvám se, že jsem nenapsala výsledky z kontroly v Sokolově v pátek, ale neměla jsem přístup k internetu. Injekce zatím není třeba dle lékaře, sítnice se vyrovnala. Pokračuji v léčení. Včera jsem také byla na kontrole štítné žlázy. Lékařka byla s hodnotami velmi spokojena. Myslím, že je to i díky léčbě vašimi prostředky. Hodnoty T 4 16,7 - má být 11,3-22,7 TSH 0,935 - má být 0,4-4 . Na další kontrolu spojenou se sonem jdu až v září. Zdraví Vás Anna

 

Irena Š.

Dobrý den, na základě návštěvy u vás držela moje maminka doporučenou detoxikační dietu a léčebný program 1 měsíc (únor). Trpí degenerací oční makuly, krev v oku se jí pomalu vstřebává. Před tím dlouho žádné zlepšení nepociťovala. Maminka vidí nyní o 30% lépe na toto zakrvácené oko (zalilo se jí krví v listopadu minulého roku). Je to sice zdlouhavý a pomalý proces, než se jí celá krev opět vstřebá, ale věříme, že se vstřebá všechna. Určitě bude v léčení pokračovat, dáme opět vědět. Moc děkujeme!

 

Karel Š.

Dobrý den, můj bratr má za sebou 1 měsíc procedury od Vás. Daří se mu všechno přesně dodržovat s pomoci manželky. Do začátku léčení se stav stále zhoršoval. Po měsíci vaší léčby bratr zjišťuje mírné zlepšení: pravé oko 10%, levé oko 5%, došlo i k mírnému zlepšení sluchu. Pokud bude dále zlepšování pokračovat, tak to bude zázrak, protože dnešní medicina si s tím neví rady. Ještě před zahájením Vaší léčby dostal do oka injekci Avastinu, ale po něm se nic nezlepšilo. Za sebe i za bratra Vám děkuji.

Po dalším měsíci léčby: „Dnešním dnem jsem dokončil dvouměsíční celkovou detoxikaci a naprosto bez problémů. Budu pokračovat dál v dietě, i když trochu mírnější. Detoxikace očí pokračuje úspěšně. Výsledky: Váha 74, BMI 23, TK – 125/75 – tlak se srovnal. Cítím se dobře, kolapsy v souvislosti s nízkým tlakem a arytmií pominuly.“ (pozn. Bratr byl v létě hospitalizován na kardiologii s arytmiemi v souvislosti se zhoršujícíma se očima a špatným psychickým stavem ).
„Pravé oko - zatím stagnace, tam se to zlepší těžko. Je příliš zdevastované. Silný průsak nad jizvou po prasklé sítnici má rozsah asi třetiny oka, je průhledný s malými výpadky při dobrém světle, ale předměty jsou zamlžené a pokřivené. Po počátečním zlepšení zatím stagnace.
Levé oko – zlepšení o dalších 5%, venku vidím při dobrém světle dobře, na TV o něco lépe, přečtu text, ale s výpadky. Číst zatím nelze ani s lupou. Tam očekávám zlepšení koncem příštího týdne. Clona na makule je tenčí, kapalina začíná ustupovat.“

 

Alena O.

Díky léčebnému programu pana Tomáše Broučka a s výrazným přispěním a podporou mojí rodiny se mi podařilo se během několika měsíců zcela zbavit makulární degenerace. Lékařka nevěřila vlastním očím a konstatovala, že vyléčení makulární degenerace ještě nikdy neviděla. Léčení bylo náročné, znamenalo výraznou změnu do mojí životosprávy, bylinné čaje a zeleninové šťávy mi po mnoha týdnech užívání doslova "lezly krkem", ale výsledek stojí za to!

 

Vlaďka P.

Dobrý večer, pane Broučku, srdečně Vás zdravím a přeji hezký večer! Po 2 měsících vašeho léčebného programu se moje makulární degenerace o dost zlepšila. Mám již ukončenou neschopenku a chodím 3 týdny do práce. Vzpomínám, že když jsem byla u Vás, nemohla jsem být bez velmi tmavých brýlích ani když nesvítilo slunce. Dnes jsem byla na kontrole v Jindřichově Hradci na očním, paní doktorka konstatovala zlepšení stavu! Myslím si, že mi pomohla kombinace všeho dohromady a víra ve zlepšení. Jsem Vám moc zavázaná velkým poděkováním a vděčná za všechny rady. Těším se na Vaši odpověď.

 

    Prohlášení: Informace obsažené na těchto stránkách jsou poskytovány s cílem šíření osvěty o zdravém životním stylu. Autor není lékař ani jiný zdravotní pracovník. Informace
nemají za cíl nahradit doporučení Vašeho lékaře, nejsou určeny k diagnóze ani léčení zdravotních problémů a nemocí ve smyslu zákona.
Máte-li zdravotní problémy, kontaktujte odborný zdravotní personál.

Údaje o společnosti: Mgr. Tomáš Brouček, Milčice 13, 387 16 Kraselov, IČ 76403122, DIČ CZ6803150816

Obchodní podmínky |  Ochrana osobních údajů

x

Chcete se ZBAVIT makulární degenerace?

Získejte ZDARMA e-knihu ve formátu PDF, která Vám vysvětlí, JAK SE MAKULÁRNÍ DEGENERACE ZBAVIT. Dozvíte se:

 • jaké jsou příčiny vzniku makulární degenerace
 • vše o klasické léčbě injekcemi
 • co ukazují vědecké studie
 • pochopíte příčiny a souvislosti
 • získáte informace, které Vám u lékaře neřekli
 • vysvětlím Vám metodický postup, který vede k zastavení postupu a zlepšení stavu onemocnění
 • přečtete si zkušenosti klientů

Zadejte svůj email, na který Vám e-knihu obratem zašlu

x

Co jsou Cookies

Cookies jsou krátké textové soubory vytvářené webovým serverem a ukládané v počítači prostřednictvím prohlížeče. Když se později vrátíte na stejný web, prohlížeč pošle uloženou cookie zpět a server tak získá všechny informace, které si u vás předtím uložil.

K čemu jsou Cookies dobré

Princip cookies umožňuje odlišit jednotlivé uživatele a uložit si o něm konkrétní údaje. Např. právě díky cookie ví příslušný server, jaké nastavení jazyka jste si při minulé návštěvě vybrali či jaké vám má předvyplnit přihlašovací jméno do formuláře (pamatuje si ho z minulé návštěvy). Cookies tedy usnadňují personalizaci. Na principu cookies pracují také různé statistiky a další měřící systémy, které si do cookie ukládají identifikátor návštěvníka, čas a zdroj návštěvy a další informace. Tyto údaje na dalších stránkách načítají a doplňují a mohou tak sledovat chování uživatele na stránkách. Cookies jsou tedy kritickou podmínkou pro funkční webovou analytiku, tedy aby provozovatel webu věděl, jak se chovají jeho návštěvníci a mohl jim na základě toho nabídnout lepší a personalizované služby. Cookies se také používají k uložení potvrzení, že je uživatel přihlášený (např. do e-shopu, do administrace, na sociální síti apod.). Zde mluvíme o tzv. autentizační cookie. Bez ní by server nevěděl, že už přihlášení a ověření uživatele proběhlo a vyžadoval je při návštěvě každé další stránky.

Něco za něco

Cookies tedy přinášejí pro uživatele určité výhody, oproti tomu však stojí fakt, že se do určité míry ztrácí anonymita. Moderní prohlížeče umožňují ukládání cookies vypnout, uživatel tím však přijde o výše zmíněné výhody. Cookies je také možné v prohlížeči smazat. Tuto možnost naleznete v nastavení prohlížeče. K čemu používám Cookies na webech Dobreoci.cz a Detoxy.cz Na svých webových stránkách používám cookies pro následující funkce:

 • webová analytika (AdWords, Sklik, Google Analytics) abych věděl, kolik návštěvníku přišlo na mé stránky, o co se zajímali, jaké podstránky navštívili a podobně
 • uložení informací, které umožní neobtěžovat například opakovaně zobrazovanými vyskakovacími okny
 • ukládání informací v rámci nákupního procesu